≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Ludzie Są Jak Kwiaty

elegancki-facet

Podobno pszczoła zanim usiądzie na kwiat wybiera ten który jest bardziej okazały, ma piękniejsze barwy, kształt itd. Nie wiem czy to prawda czy bajka, ponieważ nie znam się na pszczołach ani w ogóle na owadach. Często jednak jestem pytany czy wygląd ma znaczenie w relacjach męsko-damskich. Wbrew pozorom odpowiedź jest bardziej złożona niż się wydaje. Nie da się odpowiedzieć na tak postawione pytanie, prostym tak lub nie

Na wstępie z pewnością wygląd ma spore znaczenie. Zarówno twoje ciało jak i ubiór mogą skutecznie przyciągać kobiety albo je odstraszać. Statystycznie rzecz biorąc kobiety lubią mężczyzn wysokich, dobrze zbudowanych(niekoniecznie kulturystów) i eleganckich.

Co to znaczy eleganckich? Musisz mieć ubranie czyste i wyprasowane. Nie musi być to koniecznie garnitur(zresztą nie zawsze on pasuje), ale powinieneś mieć ubranie dobrze dobrane kolorystycznie i czyste. Ważne są czyste buty i to te do garnituru czy do stroju sportowego

Ważne są tez dobrze dobrane dodatki, typu, neseser, aktówka, okulary, czapka czy kapelusz. Muszą po prostu pasować do ciebie i do charakteru spotkania. Dobrze byłoby by trafiały w gust kobiety, z którą się spotykasz. To jednak na dzień dobry może być trudne do ustalenia.

Maga ważne są czyste włosy i dłonie. Pamiętaj zawsze o starannie obciętych paznokciach i abyś je dobrze wyczyścił.

Dlaczego to ma znaczenie? Podświadomie kobieta może nie pozwolić się dotykać czy pieścić jak będziesz miał brudne dłonie. Po prostu jest to dla niej bardzo niemiłe, a po za tym może to grozić przykrymi następstwami zdrowotnymi(infekcje)

Bardzo istotny też jest zapach. Kobiety są na to bardzo wyczulone i na ogół mają znacznie bardziej czuły zmysł powonienia od mężczyzn. Generalna zasada jest taka, że musisz być czysty tak by nie było od ciebie czuć intensywnej woli potu czy innych niemiłych zapachów.

Możesz używać ewentualnie jakieś dobrej wody po koleniu czy toaletowej, jednak zawsze bez przesady. Na ogół zapach czystego ciała zupełnie wystarczy. Jeśli przesadzisz ze sztucznymi zapachami to możesz zatrzeć woń swoich naturalnych feromonów, które są dość istotne.

Dlaczego szczególnie na początku wygląd ma duże znaczenie? Chodzi po prostu, o tzw. pierwsze wrażenie. Jest ono bardzo ważne. Jak sprawisz na dzień dobry kiepskie wrażenie to oczywiście możesz je później poprawić, ale jednak może cię to kosztować sporo pracy. Powinieneś też pamiętać, ze ważne jest także np. czy się uśmiechasz, jakie masz ruchy, jak mówisz i co mówisz itd. Naturalnie choćbyś wyskoczył ze skóry i ubrał się mega eleganckie ciuchy to i tak nie uwiedziesz każdy kobiety, która ci podoba. To po prostu niewykonalne.

Powiem ci coś na pocieszanie. Zbadano, że choćbyś nic nie zrobił to i tak nie przyciągniesz do siebie jakiś niewielki procent kobiet. Problem tylko z tym, aby były to kobiety, które się i tobie podobały. Dlatego właśnie warto pracować nad sobą. I nie tylko, dlatego by się podobać jak największej ilości, najpiękniejszym kobietom. Po prostu też dla siebie. Wygląd ma znacznie w pracy, biznesie, kontaktach towarzyskich itd.

Czy dobry wygląd jest ważny też dla kobiet? Jasne, że tak. A dla kogo one się tak stroją?

Często mówią, że dla siebie. Częściowo to może być prawdą, jednak podświadomie robią to, dlatego by przyciągać mężczyzn. Jakie mam na to dowody?

Powiedz mi czy tak samo przyciągają cię kobiety zapięte po szyję, ubrane w luźne spodnie czy spódnicę po kostki czy ze sporym dekoltem w mini spódniczce, na szpilkach? Odpowiedź jest aż nadto oczywista

Ale przecież często się zdarza tak, że spotykasz pozornie przeciętną dziewczyną i podoba ci się ona znacznie bardziej niż bardzo piękna laska. Bywa i tak. Dlaczego? Nie mam pojęcia. Może jej styl mówienia ci odpowiada może to, że macie wspólne zainteresowania, czy odbieracie na ty samych falach. Może być tez tak, ze jesteś po prostu w tych kilku procentach ludzi, którzy do siebie po prostu pasują.

A ty czytelniku, jakie masz doświadczenia, jeśli chodzi o wygląd w relacjach męsko- damskich. Czy ma to dla ciebie znacznie czy nie? Stroisz przed wyjściem na miasto czy nie? I jakie masz wtedy efekty? Podziel się proszę w komentarzu, co o tym myślisz.

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

{ 0 comments }

pragne

Niedawno pisałem o emocjach w uwodzeniu i seksie. Dziś w pewnym sensie kontynuuje ten temat. Zajmiemy się motywacją. Kiedyś przeczytałem takie fajne stopniowanie siły motywacji. Wyglądało to tak: chciałbym – chcę – pragnę – pożądam. Nie wiem jak ty czytelniku je odbierzesz, więc pozwól, że ja wyjaśnię jak ja je rozumiem. Naturalnie w sensie uwodzenia i seksu.

 1. Chciałbym – widzę fajną, seksowną dziewczyną – myślę sobie, że dobrze byłoby są nią wylądować w łóżku, ale nie podejmuje żadnych działań. Na zasadzie będzie to będzie, a jak nie to niewielka strata.
 2. Chcę – widzę dziewczyna, która bardzo mi się podoba, wzbudza we mnie silniejsze emocje i pożądanie- podchodzę, zagaduję, biorę numer telefonu umawiam się na randkę a może nawet następną, ale przy jakichkolwiek obawach czy oporze z jej strony odpuszczam ją sobie.

3 Pragnę – widzę super laskę. W mojej ocenie 9-10 do tego urocza inteligentna, super. Czuję ogromne pożądanie. Robię niemal wszystko by ja zdobyć, nie odpuszczam pomimo jakichkolwiek przeszkód.

4.Pożądam – widzę bardzo wyjątkową kobietę, która oprócz pięknego ciała wzbudza we mnie wyjątkowe uczucia, myślę o niej niemal cały czas. Jestem gotowy zainwestować w to by ją zdobyć, sporo wysiłku, czasu a jak trzeba to i pieniędzy.

Motywacja jest potrzebna niemal w każdej dziedzinie życia. Problem tylko w tym by ją odpowiedni wzbudzić i potem utrzymywać, a raczej rozbudzać na nowo. Nie ma czegoś takiego jak nieustająca motywacja. Druga sprawa to trzeba ją umieć ustawić na odpowiednim poziomie. Za niska to brak odpowiednio skutecznych działań. Zbyt duża, przesadna, ogromna, to często blokady, które uniemożliwiają skuteczne działania.

Nie inaczej jest w relacjach męsko – damskich. Ważna sprawą jest twoje, dlaczego. Mam tu na myśli czy jesteś uwodzicielem i interesuję cię przelotne seksualne przygody, czy szukasz stałego związku. W uwodzeniu jest stosunkowo prosta sprawa, bo z założenia nie chcesz wzbudzać jakiś wielkich uczuć, ani związku. To nie znaczy, że zwłaszcza początkujący uwodziciel, nie ma problemów z emocjami czy motywacją. Pewnie, ze ma ich mnóstwo.

Ale praktyka czyni mistrza i nie ma jakiś magicznych sposobów. Musisz zrobić co trzeba lub odejść z niczym. Kropka.

Inaczej jest, jeśli szukasz związku lub nieoczekiwanie spotkałeś kobietę, której się zakochałeś i sądzisz, ze to ta jedyna. Nawet, jeśli to prawda to radzę ci nie okazuj jej tego za szybko i za bardzo.  Wierz mi tak będzie lepiej dla was obojga. Powody wyjaśniam w tym artykule:

http://www.oswieconykochanek.pl/blog/opinie/nie-badz-needy/

Ale w takim razie skąd mam wiedzieć, na jakim poziomie motywacji jestem? To proste. To widać o po twoich czynach a nie po tym, co mówisz. Słowa mają swoje znaczenie, ale zawsze ważniejsze są czyny. Jest takie świetne powiedzenie:

„Twoje czyny są tak głośne, ze nie słyszę, co mówisz” To jest wielka życiowa prawda. Ludzie o największych sukcesach (również w uwodzeniu) tak właśnie robią. Czy to jest proste, łatwe i bezbolesne? Pewnie, ze nie. Ale jaki masz inne wyjście? Albo zaczniesz działać, zaryzykujesz, stres, możliwość porażki i odrzucenia, ale możesz jednak wygrać, albo nie robiąc nic od razu masz zagwarantowana porażkę.

Jeśli bym miał wybrać trzy najważniejsze zasady w uwodzeniu to wskazałbym:

 1. Widzisz ją i od razu działaj
 2. Miej poczucie własnej wartości i nigdy nie bądź needy.
 3. Ona może być wspaniała dla ciebie, ale z pewnością nie jedyna(nie ma ludzi niezastąpionych, idealnych)

A ty czytelniku, co sądzisz o emocjach i motywacji w relacjach męsko – damskich? Co robisz, gdy czasami się ci nie chce a chciałbyś ją mieć? Albo czy masz sposoby, gdy czujesz, gdy twoje emocje ci przeszkadzają w skutecznym działaniu?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

{ 0 comments }

Muszę Ją Mieć

emocje-seksualne

Czy czułeś się kiedykolwiek tak, że wpadła ci w oko jakaś dziewczyna i nagle poczułeś nieodpartą fascynację, pożądanie? Nie mogłeś o niej przestać myśleć, jak była w pobliżu to nie mogłeś oderwać wzroku liczyła się tylko ona. Ale tak naprawdę, czego od niej chciałeś? Seksu, miłości, przyjaźni?

Pewnie seksu w pierwszej kolejności. Dlaczego tak myślę? Dlatego, że seks jest potężną siłą, instynktem, niesamowitą przyjemnością, nieporównywalną z niczym. Poza tym jest jedną z ważniejszych potrzeb człowieka. To fakt niepodlegającym dyskusji

No i fajnie. Tak się poczułeś i co teraz? Niech zgadnę. Patrzyłeś, myślałeś, co powiedzieć, może powiedziałeś coś zdawkowego i odszedłeś z niczym. Czy o to chodziło? No nie.

To, dlaczego tak się stało? No wiesz te emocje trema, fascynacja, strach, co sobie o mnie pomyśli itd.

Mówisz emocje? Owszem są czasami bardzo silne i ciężko nimi kierować. Tak właśnie kierować. Nie można emocji całkowicie wyłączyć. To byłoby bardzo niepożądane a nawet szkodliwe.  Pogadajmy wiec o emocjach w uwodzeniu i seksie.

Czy ci się podoba czy nie emocje były, są i będą. Są częścią fizjologii naszego ciała. Jeśli masz np. problem z zagadaniem do atrakcyjnej dziewczyny to znaczy, że robisz to zbyt rzadko i twój umysł nieprzyzwyczajony do tego traktuje to jak dyskomfort, zagrożenie. Z tego właśnie powodu pojawiają ci się myśli z cyklu:, co ona sobie pomyśli, co inni pomyślą, a jak się zbłaźnie przed nią itd.

To są myśli podsuwane przez twój własny mózg byś się wycofał z „niebezpiecznych” pomysłów. Poznanie fajnej dziewczyny, umówienie się z nią na randkę czy seks z nią nie jest przecież tak naprawdę niczym niebezpiecznym. Jak w takim razie uniknąć takich emocji czy niechcianych myśli? Rób to często, rozmawiaj, flirtuj, umawiaj się na randki, a jeśli się uda i chcesz tego to na seks.

Zobaczysz jak z czasem niemal za każdym razem będzie to łatwiejsze i przyjemniejsze. Czy zawsze bezstresowe? Nie zawsze. Ale z czasem zrozumiesz, że to tylko imaginacje twojego umysłu i że nie ma tak naprawdę żadnych zagrożeń.

A co jeśli ona mnie jednak nie zechce, spławi mnie? Zdradzę ci wielki sekret. Nie ma ludzi niezastąpionych, ani idealnych. To twoje emocje ją idealizują. Nawet najpiękniejsza kobieta jest tylko człowiekiem. Nie widzisz jej przecież zaspanej, bez makijażu, czy złej. A to ta sama kobieta. Jedno z najważniejszych praw uwodzenia brzmi, „jeśli chcesz zdobyć kobietę to najpierw musisz być gotowym ją stracić”

Oznacza to, ze musisz już na początku znać swoja własną wartość i pamiętać o fakcie, ze nie jesteś od niej w niczym gorszy. Jak zacznie stroić nadmiernie fochy, będzie usiłowała zrobić z ciebie chłopca na posyłki to ja najpierw upomnij, ze to nie tak, a jak nie przestanie to powiedz jej po prostu pa?

Jeśli jej będzie na tobie zależało to na pewno zastanowi się i zmieni postępowanie a może nawet będzie przepraszać. Jak będziesz siebie cenił to z pewnością zyskasz w oczach każdej kobiety. Gwarantuję ci to. Nie należy mylić poczucia własnej wartości i pewności siebie z bufonadom czy arogancją. To dwie różne rzeczy.

A jak jest z emocjami w seksie? Tutaj jest prawdziwa burza emocji. I to mega przyjemnych. To jeden z ważniejszych powodów, dlaczego tak chętnie uprawiamy seks. Pewnie, że na początku mogą być jakieś obawy pt. czy jej się spodobam, czy zaakceptuje to, co będę robił i najważniejsza, czy stanę na wysokości zadania. Chodzi oczywiście o erekcje.

Od razu muszę cię uspokoić, ze na ogół kobiety są tolerancyjne i praktycznie nie zdarza się by któraś w sypialni gruchnęła śmiechem, że masz małego, czy zrobiłeś nie tak. Co sobie pomyśli to już inna sprawa. Najwyżej będzie to wasz pierwszy i ostatni raz, choć wcale nie musi. Może się zdarzyć, ze nie będzie się chciała z tobą już umówić na seks. Cóż….. Wtedy najlepszą myślą, postawą jest…. twoja strata skarbie.

W sypialni musisz pamiętać, że nie najważniejsze są techniki, pieszczoty czy pozycje, (choć mają z pewnością swoje znaczenie), ale czy dajesz kobiecie emocje, jakich potrzebuje.

Jakie to emocje? Na ogół są to poczucie bezpieczeństwa, czułość, namiętność, zrozumienie itd. Są oczywiście różne kobiety i różne sytuacje.

Jeśli masz ochotę na jakiś rodzaj seksu to po prostu to zrób. Jak powie ci stanowcze nie to zawsze się możesz wycofać? Pamiętaj jednak, że jeśli mówi nie a robi, co innego to zawsze patrz na to, co robi a nie, co mówi. A co do lęków, obaw, wątpliwości gwarantuję ci, że znikną jak zapłonie żar namiętności.

{ 0 comments }

Ale Ja Nie Potrzebuje Seksu

Nie potrzebuje seksu

Byłem kiedyś świadkiem jak pewien facet w dość obcesowy sposób podrywał bardzo atrakcyjną kobietę. Na mój gust to była 9. W pewnym momencie ona dość zdenerwowanym i stanowczym głosem wypaliła do niego:, ale ja nie potrzebuję seksu.

Spojrzałem na nią i uśmiechnąłem się w duchu zadając sobie pytanie; czy ty kobieto wiesz co mówisz?

Oczywiście wiem, że są przeróżne sytuacje w życiu i to, ze kobiet wygląda jak niesamowity kociak to nie musi oznaczać, że lubi się kochać. Ludzie mają przeróżny temperament seksualny. Jedni bardzo duży, inni minimalny, ale mówienie, ze ja nie potrzebuję seksu (w domyśle; w ogóle) brzmi dla mnie, co najmniej dziwnie.

Wiadomo, że podstawową funkcją seksu jest prokreacja, czyli wydanie na świat potomstwa.  Z tego punktu widzenia, nie jest do końca naszym wyborem, ponieważ tkwi on w naszych instynktach. Gdy uprawianie seksu byłby tylko i wyłącznie świadomym wyborem, to wielu ludzi z przeróżnych powodów, by mogło go wcale nie uprawiać( nie mam czasu, wstydzę się, przekonania itd.) W ten sposób nasza planeta mogłaby się szybko wyludnić.

Wiadomo jednak, że w duży stopniu ochota na seks przychodzi wtedy, kiedy osiągamy pewien wiek(dojrzałość płciowa), mamy odpowiedni stan zdrowia(poziom hormonów) i spotykamy odpowiednią partnerkę. Wybór odpowiedniej partnerki to oczywiście akt świadomy. Nie robimy tego gdziekolwiek i z kimkolwiek. Jak nie mamy odpowiednich warunków(izolacja sam na sam, poczucie spokoju i bezpieczeństwa itd.) i partnerka nas nie pociąga to tego nie robimy.

Wyjątkiem są sytuacje, gdy mężczyzna lub kobieta mają jakieś zaburzenia lub są po prostu bardzo wyposzczeni. Wtedy pewne oczekiwanie, co do warunków czy wyboru partnerki mogą ulec znacznemu obniżeniu.

Seks jest bardzo ważną dziedzina życia to nie skupiamy na nim przez cały czas całej naszej energii i uwagi. Czy jednak jest możliwe, że jakiś mężczyzna lub kobieta szczerze i świadomie powie, ja nie potrzebuje seksu ? Wydaje się to zupełnie niemożliwe i irracjonalne. Zakładam, że myślimy o ludziach zdrowych fizycznie i umysłowo.

Kiedy tak sytuacja może się wydarzyć, że ktoś nie odczuwa potrzeby uprawiania seksu?

 

 1. Może już kiedyś uprawiała seks, ale z jakiś powodów nie były to doświadczenia przyjemne(może wręcz przykre lub traumatyczne) i jej podświadomość to „zanotowała” i ma teraz jakieś bariery.
 2. Bardzo nieudany ten pierwszy raz.
 3. Niewłaściwe przekonanie związane z seksem( seks jest, brudny, grzeszny, to tylko kopulacja itd.)
 4. Jakiś dysfunkcje czy choroby organizmu, które powodują, że seks jest nieprzyjemny czy wręcz bolesny (np. zbyt sucha pochwa). To jednak wymaga leczenia, które na ogół przynosi dobre rezultaty.
 5. Świadoma decyzja związana z silnym przekonaniami i wpływami środowiska.

Załóżmy jednak, że nie występują żadna z tych sytuacji, lecz kobieta sobie tak wymyśliła. Ma czasowo taki kaprys czy poglądy. Jednak do tanga potrzeba dwojga. Oczywiście jak ona nie chce to nikt siłą ją brać nie będzie.. Jednak, jeśli przyjmie taka postawę i jednocześnie chce trwałego związku czy małżeństwa to sama minimalizuje szanse na to.  Dzieje się tak, ponieważ większość facetów chce i lubi uprawiać seks i jak spotyka taką niedotykalską to dla wielu może być to bariera nie do przeskoczenia. To, że w związku dobry seks jest sprawą bardzo ważną i pożądaną jest poza wszelką dyskusją. Potwierdzone to zostało jednoznacznie przez wieloletnie badania naukowe.

A jak to jest, gdy masz ochotę na jednorazową przygodę? Czy zdarzają się takie sytuacje, ze dziewczyna mówi, ze ona nie potrzebuje seksu? Na ogół nie. Trudno używać takiego argumentu, jako wykrętu, gdy jej się po prostu nie podobasz.  Na ogół takie deklaracje „wymagają” uzasadnienia, a trudno się obcemu tłumaczyć. Są lepsze i prostsze wymówki.

A ty czytelniku, czy miałeś takie sytuacje, że ona ci mówiła, że nie potrzebuje seksu? Co było tego powodem? Podziel się w komentarzu, co o tym myślisz.

{ 0 comments }

Kochanek Z Wolną Ręką

Kochanek 2

Zdziwił cię ten nieco tajemniczy tytuł? Nie oznacza on bynajmniej kochanka, który nie ma zajętych rąk, lecz doświadczonego, który zna jedno z podstawowych zasad ars amandi. Ta zasada to: „seks to nie wyścigi” Wielu niedoświadczonych mężczyzn (szczególnie jak się napali) to zbyt szybko dąży do stosunku i orgazmu.

Szybko zerwać z niej ubranie, trochę pocałunków, pieszczot, wejść w nią i po paru pchnięciach wytrysnąć. Jest super! Tobie może tak, a jej? No właśnie. Jej niekoniecznie.

A przecież wiadomo, ze do tanga trzeba dwojga. Dlaczego ona może być nie za bardzo zadowolona? Wynika to z różnic w fizjologii i psychiki między kobietą a mężczyzną.

Mężczyźnie by się podniecić nie potrzeba zbyt wielu bodźców i czasu. Na ogół wystarczą odpowiednie bodźce wzrokowe, odpowiedni dotyk i on ma już erekcje i jest gotowy do stosunku. Tymczasem ona by była gotowa na stosunek potrzebuje odpowiedniej atmosfery, warunków, odpowiednio długiej gry wstępnej (minimum 10 minut).

Po co jej w ogóle ta gra wstępna? Ona potrzebuje po prostu czasu by wydzieliły się hormony, krew napłynęła do narządów płciowych i w pochwie wydzieliła się odpowiednia ilość śluzu.

Śluz jest niezbędny, ponieważ jest naturalnym lubrykantem, który nawilża pochwę chroniąc ją przed bólem, obtarciami oraz ułatwia wejście do niej penisa.

Zatem jest będziesz usiłował w nią wejść zanim ona będzie na to gotowa to po prostu sprawisz jej ból. Takie zachowanie może sprawić, że będzie to twój pierwszy i ostatni seks z nią. Co gorsza ona nie powie ci, co zrobiłeś źle, ale będzie cię po prostu unikać podając różne wymówki typu brak czasu, ból głowy itd.

Ale co zrobić by powściągać emocje podczas seksu? Od razu wyjaśnijmy sobie jedno. Emocji nie można wyłączyć, ale kontrolować. Zresztą są one całym sensem seksu. Najważniejsze by się nauczyć niejako synchronizować tak by weszły w jeden rytm. Jak to zrobić?

Jak niemal we wszystkich sferach życia, liczy się wprawa (nie rutyniarstwo), intuicja, wiedza i doświadczenie? To wszystko można osiągać przez stosunkowo częste uprawianie seksu, rozsądne eksperymenty(zapobiegają znudzeniu), obserwacje reakcji partnerki. Jak napisałem w jednym wcześniejszych artykułów dobry kochanek to taki, który potrafi zaspokoić emocjonalne potrzeby kobiety.

A jak wiadomo kobiety są przeróżne. Ba co gorsza kobieta zmienną jest. Czasami jest w łóżku drapieżną kocicą, niedługo potem potrzebuje dużo przytulania i czułości.

Dlaczego tak jest? Odpowiedź jest dość prosta. Kobieta ma bardziej skomplikowaną psychikę niż mężczyzna a poza tym jest zależna od wahań hormonalnych. Wtedy to zmieniają się jej nastrój i ochota na seks. Szczegółowo mówiłem o tym w kursie „naucz ja seksu”

Wspominałem o ważnej roli gry wstępnej. Czy kobiety nie maja, zatem nigdy ochoty na „szybki numerek”? Oczywiście, że tak. Tylko zdarza się to na pewno rzadziej niż mężczyzną.

Takie sytuacje zdarzają wtedy, gdy kobieta ma wysoki poziom hormonów, ma ogólnie silny temperament seksualny oraz jest wyposzczona.

Ale jak rozpoznać, czego kobieta pragnie w łóżku? Najlepiej przez obserwacje jej reakcji(ważniejsze jest, co robi, niż co mówi), przejmowanie inicjatywy i inteligentne proponowanie różnych rzeczy w sypialni (np. seks oralny, anal) Jak czegoś nie będzie chciała to zawsze się możesz wycofać.

{ 0 comments }

Sex seniorów

Niemal każdy młody mężczyzna w wieku około 18-25 lat prawie na okrągło myśli o seksie, pragnie seksu i uprawia go tak często jak może. Nie ma w tym nic dziwnego wszak seks to naturalna potrzeba i niesamowita rozkosz. W tym wieku wydaje im się, że tak będzie zawsze i ochota na seks nigdy nie minie.

 

Niestety tak nie będzie zawsze. Funkcje seksualne są częścią działania naszego organizmu a on z czasem starzeje się przez co organy działają coraz słabiej lub nawet zanikają pewne funkcje. Mam na myśli spadek produkcji hormonów co wiąże się z zanikiem zdolności rozrodczych zarówno kobiet jak i mężczyzn. Kobiety koło 50 wchodzą w okres menopauzy a panowie mają swój przekwit (andropauza)koło 60 roku życia. Oczywiście są to dane średnie , które różnią się osobniczo.

 

Naturalnie dbając o organizm od najmłodszych lat można te procesy nieco spowolnić. Mam tu na myśli głownie prawidłową dietę, dużo regularnego wysiłku fizycznego oraz dbanie o sferę psychiczną. Jeśli chodzi o dietę to konieczne jest regularne spożywanie owoców i warzyw, nabiału (mleko to sprawa dyskusyjna), chudego mięsa głównie drobiu, ryb oraz tłuszczów roślinnych i odpowiedniej ilości płynów ( najlepsza jest czysta woda) .

 

To wszystko bardzo efektywnie sprzyja utrzymaniu zdrowia i przedłuża sprawność seksualną. Badania naukowe prowadzone w czołowych ośrodkach na całym świecie potwierdziły powszechne przekonanie, że w starszym wieku mężczyźni są znacznie bardziej aktywni seksualnie niż kobiety w tym samym wieku. Z pewnością spory udział mają w tym współczesne środki farmakologiczne, jak np. Viagra. Niestety są te środki chemiczne ze skutkami ubocznymi i nie każdy może ich używać. Jest sporo dobrych specyfików na potencje pochodzenia naturalnego. Jeśli interesuje cię to zajrzyj tutaj : http://dopingseksualny.pl/

Jak wykazał zespół badawczy pod kierunkiem dr Stacy Tessler Lindau z Uniwersytetu w Chicago, w wieku 55 lat panowie mają przed sobą średnio jeszcze około 15 lat aktywności seksualnej, podczas gdy panie w tym samym wieku niestety tylko 10 lat. I jest to raczej niezależne od trybu życia. Ustalili to po przebadaniu 6 tysięcy młodszych i starszych przedstawicieli obu płci.

Dr Lindau która jest cenionym ekspertem życia seksualnego i stwierdziła, ze ogólnie biorąc, mężczyźni w starszym wieku są bardziej aktywni seksualnie niż kobiety. Mężczyźni częściej stwierdzają, że mają udane życie seksualne, i częściej myślą regularnie o seksie. Zespół dr. Lindau przeprowadził badania na reprezentatywnej próbie 3000 Amerykanów w wieku 25-74 lat i drugiej grupie, także liczącej 3000 osób, w wieku 57-86 lat.

Według ankiet dwie trzecie mężczyzn i kobiet w średnim wieku jednoznacznie stwierdziło, że mają udane życie seksualne. Co bardzo ważne i dość oczywiste osoby zdrowe dwa razy bardziej są zainteresowane są seksem niż osoby, które cierpią na rozmaite schorzenia. Osoby zdrowe prowadzą dłużej aktywne życie seksualne.

Naukowcy po przeprowadzeniu całego szeregu badań doszli do wniosku, że kobiety pozostają seksualnie aktywne krócej niż mężczyźni, pomimo, że żyją od nich dłużej. Co nieco zaskakujące powyżej 75. roku życia nadal 40 procent mężczyzn prowadzi życie seksualne,  gdy wśród kobiet w tym wieku tylko 17 procent. Według badań dwie trzecie tych mężczyzn i połowa kobiet mówi, że jest to seks satysfakcjonujący.

{ 0 comments }

Słyszałeś O Czymś Takim?

Seksualne rytułały

Masz dużą wiedzę o seksie i sporo praktyki? Pewnie myślisz, że wiesz wszystko o seksie? Być może tak jest, jeśli masz na myśli tylko uprawianie seksu w Polsce i z polkami. A jak to jest z uprawieniem seksu na świecie? I tu pewnie się zdziwisz. To, co dla nas oczywiste i normalne w erotyce niekoniecznie jest takie w innych krajach i odwrotnie. Jeśli chcesz się czegoś ciekawego dowiedzieć o seksualnych tradycjach z różnych części świata zapraszam do lektury.
1. Swingersi w stylu indonezyjskim
Na pięknej indonezyjskiej wyspie Jawa, co roku odbywa się festiwal Pon. Udają się tam nieprzebrane tłumy Indonezyjczyków, aby wziąć udział w ceremonii mającej przynieść szczęście. Gdy dotrą na miejsce pielgrzymi powinni najpierw pomodlić się, potem umyć, a następnie wybrać nieznaną sobie osobę i odbyć z nią stosunek. Po upływie 35 dni można ten „rytuał” powtórzyć. Istnieje przekonanie, że najwięcej szczęścia mają ci, którzy za każdym razem natrafiają na tego samego partnera lub partnerkę.
2. Legalny seks z żoną brata
W Nepalu żyje pewna niewielka społeczność, która ma problemem ze zbyt małą przestrzenią uprawną. Gdyby zdarzyło się, że w jakiejś rodzinie urodzi się więcej niż jeden syn, istnieje ryzyko, że kiedyś ich potomkowie dorosną i znajdą sobie żony, a to niestety może się wiązać się z podziałem skromnego skrawka ziemi pomiędzy synów i ich małżonki. Jaki by tu znaleźć sposób, aby nie dopuścić do takiego „rozdziobania” rodzinnego terenu? Sprytnym wyjściem okazało się znalezienie jednej żony dla wszystkich synów. Młodzieńcy ustalą sobie seksualny grafik, kobieta będzie żyła jak księżniczka, a do ziemi nikt nie będzie sobie rościł praw. Poza tym według prawą wszyscy są jedną wielką rodziną.
3. Tylko nie seks oralny
Popularność seksu oralnego jest niemal wszędzie coraz większa. Okazuje się, ze jednak nie wszędzie. Tymczasem konserwatywne mieszkanki Rumunii nie za bardzo spieszą się do oralnego zaspakajania swoich łóżkowych partnerów. Co najbardziej zdumiewające nawet sami Rumuni nie chcą się zgodzić się na ten rozkoszny akt urozmaicający łóżkowe harce. Dlaczego tak reagują.? Według tamtejszej kultury wkładaniem penisa do ust zajmują się wyłącznie prostytutki i kobiety o bardzo złej reputacji. Lodzik jest tam tematem tabu, a kobiecie z dobrego domu nie wypada nawet myśleć o czymś tak zbereźnym.
4. Rytuał Otiv Bombari, czyli radosne powitanie panny młodej
Tradycją papuaskiego ludu, Marind-Anim jest rytuał zwany otiv bombari. W tej społeczności przyrost naturalny jest wyjątkowo niski. Według wierzeń tego ludu ceremonia ta uczyni kobietę bardziej płodną i zdolną urodzić swemu mężowi więcej dzieci. Ten nieco szokujący rytuał polega na… odbyciu publicznego stosunku z każdym przedstawicielem klanu małżonka. Pomimo, ze seks to rozkosz to nie jest całkiem pewne czy każda z tych kobiet jest zachwycona z uczestnictwa w tym rytuale.

5. Tam jednak lubią lodzika
Pisałem wcześniej o tym, ze w Rumuni na ogół wzdrygają się przez uprawianiem seksu oralnego. Czy jest tak wszędzie? Otóż nie! We wschodniej części Papui-Nowej Gwinei mieszka sobie górski lud Sambia. Przez pierwsze lata życia wszystkie dzieci muszą pić mleko matki, aby prawidłowo rozwinąć się i dojść aż do momentu dojrzewania. Poza nauką polowania, rozpalania ognisk i budowania chat, chłopcy mają obowiązek dosłownie „wyssać” wiedzę posiadaną przez starszych członków plemienia. Zwyczaj ten jest uprawiany przez ok. 10 lat.
6. Małżeństwo dla seksu
W niektórych muzułmańskich krajach (np. w Iranie) młode pary, które pragną odbyć „legalny” stosunek seksualny mogą to najprościej zrobić przez uiszczenie sowitej opłaty i zamówienie ceremonii zawarcia tymczasowego ślubu. Wtedy dostają specjalny dokument określający czas, przez który w oczach Allaha będą oni traktowani, jako małżeństwo. Okres ten pary mogą z czystym sumieniem uprawiać seks bez poczucia, że łamią jakiekolwiek religijne prawo.

 

 

{ 0 comments }

Czy Wiesz Co To Jest Femidom?

Femidom

Z pewnością wiesz, co to jest prezerwatywa lub kondom. Czy jednak słyszałeś o czymś takim jak Femidom? Nie? Pewnie cię zaskoczę. Femidom to po prostu damska prezerwatywa. Została wynaleziona w 1991r przez duńskiego lekarza Lasse Hessela. W związku z tym, że kobiece narządy płciowe znacznie różnią się od męskich femidom różni nieco wyglądem od prezerwatywy. Jednak wbrew pozorom różnica nie jest taka duża.

Pomimo odmiennego nieco wyglądu femidom ma podobne działanie, a co bardzo ważne jest to jedyny kobiecy środek antykoncepcyjny, który chroni nie tylko przed zapłodnieniem, ale także przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Z pewnością niezwykle ważne jest to, że prezerwatywy dla kobiet charakteryzują się wysoką skutecznością antykoncepcyjną (tzw. niskim wskaźnikiem, Pearla). Jednak nadal nie jest on popularnym środkiem antykoncepcyjny. W ogóle o jego ich istnieniu mało, kto słyszał.

Wygląd i stosowanie femidomu.

Jak już wspomniałem kobieca prezerwatywa wygląda nieco inaczej niż ta męska. Wykonana jest z poliuretanu bądź z lateksu i nawilżona jest od wewnątrz środkiem plemnikobójczym. Femidom z wyglądu przypomina przezroczysty, podłużny, szeroki balon z charakterystycznymi pierścieniami – na początku (otwarty) i na końcu (zamknięty). Dzięki pierścieniom łatwiejsze jest umiejscowienie prezerwatywy oraz pełnią funkcje zapobiegającą jej wypadnięciu.

Nakładanie kobiecej prezerwatywy wymaga precyzji i nie jest tak proste jak nałożenie kondoma na członka. Prezerwatywę trzeba głęboko wsunąć do pochwy, tak by pierścień wewnętrzny objął szyjkę macicy. Aby to zrobić należy ścisnąć palcami pierścień i wprowadzić go głęboko do pochwy do chwili, gdy wyczujemy ujście szyjki macicy. Drugi pierścień (zewnętrzny) powinien koniecznie wystawać z pochwy na zewnątrz na około 2 centymetry. Prawidłowe założenie kobiecej prezerwatywy ma decydujący wpływ na jej skuteczność.

Znacząca różnica w stosowaniu prezerwatywy damskiej i męskiej jest polega na tym, że kobieca prezerwatywa może być założona nawet kilka godzin przed stosunkiem (do 8 godzin), a po zakończeniu stosunku może być od razu wyjęta z pochwy. Wyjmując prezerwatywę pamiętać by ścisnąć zewnętrzny pierścień, by zabezpieczyć się przed wycieknięciem nasienia.

Jak działa prezerwatywa dla kobiet?

Prezerwatywa dla kobiet zapobiega kontaktowi penisa z pochwą. Femidom jest jak gdyby zbiorniczkiem, izolującym nasienie od dróg rodnych kobiety. Plemniki nie mają żadnej możliwości dostania się do komórki jajowej i jej zapłodnienia. Mechanizm działania femidomu jest praktycznie taki sam, jak męskiej prezerwatywy. Zarówno kondom jak i temidom chroni przed przenoszeniem chorób drogą płciową. Skuteczność prezerwatywy dla kobiet ocenia się na około 95%.

Naturalnie, aby prezerwatywa skutecznie zapobiegła ciąży i ochroniła przed zakażeniem chorobą przenoszoną drogą płciową, musi być właściwie założona i odpowiednio używana. Partner podczas stosunku musi bardzo uważać, by przypadkowo jego członek nie został wprowadzony do pochwy obok prezerwatywy ( tzn. między ściankę pochwy a prezerwatywę).

Zalety i wady prezerwatywy dla kobiet.

Prezerwatywy dla kobiet mają swoje zalety i wady. Z pewnością najważniejszą zaletą prezerwatywy kobiecej jest jej wysoka skuteczność ochrony antykoncepcyjnej a także ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Bardzo ważną jej zaleta jest to, że praktycznie nie ma przeciwwskazań do jej stosowania, co oznacza, że może jej używać każda kobieta, Unikalny materiał, z którego jest wykonana, nie powoduje alergii. Ważną jej zelotą jest to, prezerwatywę można złożyć nawet kilka godzin przed stosunkiem, co powoduje, że na ogół nie wpływa ona negatywnie na atmosferę gry wstępnej.

Jeśli chodzi o minusy fenidomu to niestety jest to dyskomfort podobny nieco do tego, który się odczuwasz podczas używania kondoma. Poza tym kobiety odczuwają obecność prezerwatywy w pochwie, a niekiedy podczas stosunku może ona wydawać krępujące odgłosy. To niestety często przeszkadza osiągnięciu pełnej satysfakcji z seksu. Minusem tez jest z pewnością niewygodne jej zakładanie i czuwanie, by prezerwatywa nie wydostała się na zewnątrz albo nie przesunęła w trakcie współżycia. Niekiedy zdarzają się samoistne wypadnięcie prezerwatywy..

Poważnymi wadami prezerwatywy dla kobiet jest niestety ich cena oraz utrudniona dostępność. Temidom można dostać jedynie w nielicznych aptekach. Koszt 1-ej sztuki to około 10 złotych.

Najważniejsze zasady używania prezerwatywy dla kobiet.

 • Najważniejsza zasada to ta, by przed użyciem femidomu sprawdzić datę ważności, a potem obejrzeć prezerwatywę, czy nie ma widocznych uszkodzeń.
 • Nigdy nie należy stosować jej jednocześnie z prezerwatywą męską. Po prostu użycie ich jednocześnie może spowodować uszkodzenia tworzywa.
 • Aby ustrzec się przed przesunięciem prezerwatywy wewnątrz pochwy, podczas wkładania członka należy przytrzymać pierścień zewnętrzny.
 • Trzeba uważać, by penis nie wsunął się pomiędzy pochwę a prezerwatywę.
 • Po stosunku niezwłocznie należy wyjąć prezerwatywę z pochwy koniecznie uważając, by nasienie nie wypłynęło.

 

 

Zapisz

{ 0 comments }

Seksualna kreatywność

Konia z rzędem temu, kto zgadnie, co miałem na myśli pisząc tytuł tego artykułu. Pewnie pomyślałeś o rozkoszy, orgazmie, harmonii? Nie to nie o te sprawy mi tym razem chodziło. Miałem na myśli kreatywność. Niedawno napisałem artykuł o walce z rutyną i nudą w sypialni. Oczywiście kreatywność jest w tym najważniejsza.

Czy jednak wszyscy są kreatywni w sypialni? A może są jakiś przeszkody, które ją blokują?

Pomówmy raczej o pewnych ważnych warunkach, które sprawiają, że możecie być kreatywni w seksie.

Są trzy bardzo ważne elementy, które decydują o tym czy możecie być kreatywni w sypialni:

 1. Kontakt z ciałem
 2. Kontakt z emocjami
 3. Komunikacja z partnerką

Przez kontakt z ciałem rozumiem świadomość jego reakcji i swoich potrzeb. Zarówno kontakt z ciałem jak i emocjami mogą blokować zarówno wstyd przed tym, co robisz w łóżku, albo, ze seks jest dla ciebie z jakiś powodów lekko krępujący lub blokujecie cię jakieś tabu to, pomimo, że wchodzisz w miarę spontanicznie w kontakty seksualne to brakuje w nich tego czegoś, tej jakby iskry, która by skutecznie wznieciła żar namiętności.

Zabójcą spontaniczności i kreatywności jest potrzeba kontroli, Koniecznie zastanów się skąd ona wypływa. Z przekonań twoich, czy środowiska, a może jakiś kompleksów. Warto to przepracować, bo przy nadmiernej kontroli swoich reakcji łóżku możesz zapomnieć o kreatywności.

Te sprawy mogą blokować zarówno kontakt z ciałem jak i emocjami. Właściwie to jedno wypływa z drugiego. Czasami nadmierna kontrola bywa przyczyną kłopotów zarówno z erekcją jak i orgazmem. U kobiet bardzo częstszym problemem jest nieuzasadniony wstyd swojego ciała. Dlatego jak ona chce się kochać po ciemku nie nalegaj by było inaczej(przynajmniej na razie). Poza tym nigdy nawet w żartach nie krytykuj jej ciała. To może jej stworzyć taką blokadę, że nie dojdzie wcale do seksu.

Trzecią sprawą blokującą kreatywność jest komunikacja miedzy partnerami. Aby mogła ona w ogóle zaistnieć musicie oboje czuć się bezpieczni tzn. bez lęku oceny, że partnerka nawet nie pomyślała, że robimy rzeczy, których powinniśmy się wstydzić i w tym, na co mamy ochotę lub robimy nie ma nic niepokojącego, czy niebezpiecznego.

Najprostszą metodą by zaistniała taka komunikacja jest po prostu rozmowa. Czasami niełatwa, ale bywa, że konieczna by taka komunikacja mogła w ogóle mieć miejsce. I pomimo, że rozmowa a kreatywność wydają się pozornie sprawami sprzecznymi to naprawdę tak nie jest, ponieważ nie zawsze kreatywność zdarza się sama z siebie, lecz trzeba ją wypracować.

Niezwykle ważnym elementem łóżkowej kreatywności jest otwartość na potrzeby i stan partnerki by przepływ energii i namiętności by maksymalny.  Z tych trzech wymienionych elementów, które są warunkami kreatywnego seksu jest bez wątpienia komunikacja

Ale tylko wszystkie te elementy jak występują harmonijnie są gwarantem udanych relacji seksualnych i kreatywności.

{ 0 comments }

Nie Bądź Needy

Needy

Ten nieco tajemniczy tytuł zawiera w sobie bardzo ważną treść zarówno w procesie uwodzenia jak i w seksie. Need (ang. potrzeba) oznacza, że czegoś lub kogoś potrzebujesz.

Oczywistym jest, że każdy człowiek ma wiele potrzeb np. obcowania z ludźmi płci przeciwnej, przyjaźni, bliskości, seksu itd.

Nie me a tym nic złego. Problem jest w tym, kiedy czegoś pragniesz za bardzo i zbyt obcesowo to okazujesz. To kardynalny błąd w relacjach męsko-damskich. Dlaczego? Kobiety bardzo przyciągają mężczyźni pewni siebie, świadomi swojej wartości. Taki mężczyzna jak spotyka nawet najpiękniejszą kobietą, najbardziej seksowną to nie podlizuje się, nie umizguje, nie prosi o względy.

Zna swoją wartość wie, że jest, co najmniej równy jej i zdaje sobie sprawę, że ona nie jest jedyną. Taka postawa często budzi, zainteresowanie i podziw ze strony kobiet. I choćbyś tak naprawdę nie miał wielu sukcesów z kobietami, nie miał dużo kasy i nie miał wielkich osiągnięć życiowych to samą taka postawą wzbudzisz zainteresowanie kobiet.

Czy w takim razie mężczyzna znający swoja wartość nie podrywa kobiet, nie stara się o ich względy? Oczywiście, że tak. Ale robi to rozważnie, inteligentnie i nic na siłę.   W myśl zasady „ nie jesteś zainteresowana? – twoja strata”

Dlaczego tak dobrze to działa? Cenimy to, co jest wartościowe, unikalne, i co możemy stracić. Chłopaczków kręcących się koło pięknej kobiety jest mnóstwo, ciągle mówią jej oklepane komplementy, co jest dla niej po prostu nudne. Jeśli jednak znajdzie się mężczyzna, który zdaje się nie zwracać zbytniej uwagi na jej urodę, ale docenia jej intelekt – to już inna sprawa.

W ten sposób po prostu wyróżnia się z tłumu, docenia ją nie tylko za walory ciała(choćby prawda byłą inna) i co najważniejsze sam się ceni. Jeśli do tej pory robiłeś to odwrotnie, czyli byłeś przemiły, przynosiłeś czekoladki, kwiatki, prawiłeś komplementy (by ją zdobyć) to koniecznie zmień to.

I nie chodzi o to byś był szorstki czy chamski, lecz o to byś „inwestował” w nią tylko wtedy, gdy ona też to robi w stosunku do ciebie. Nie mam tu na myśli pieniędzy, ale raczej inwestowania czasu, zainteresowania, przysług itd. Ta zasada dotyczy tez uczuć. Nie mów za wcześnie, że ci na niej zależy, dopóki ona ci tego nie powie lub w jakiś sposób okaże.

A jak zasada „nie bądź needy” obowiązuje w sypialni? Możesz jej proponować różne pozycje, techniki seksualne (oral, anal), ale jak ona nie chce to nie nalegaj zbytnio. Możesz być po tym np. nieco chłodny. Wtedy ona często zacznie myśleć (może szkoda, ze się nie zgodziłam?)

Zasada „nie bądź needy” jest w ścisłym związku z męską dominacją. Zdecydowana większość kobiet woli dominujących mężczyzn, lubi im ulegać, być przez z nich prowadzoną.

A ty, co sądzisz o postawie needy?  Czy zdarzyło ci się tak postępować? Jakie miałeś wtedy efekty z kobietami?

 

 

 

{ 0 comments }