≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Cały Ten Seks

Potrzeby seksualne

Czy nie za dużo hałasu wokół tego seksu? Ludzi o nim tyle mówią, piszą, jest obecny w sztuce, rozprawach naukowych właściwie jest obecny wszędzie. Dlaczego tak się dzieje?

Wszyscy przecież wiemy, że podstawowym zadaniem seksu jest prokreacja, czyli wydanie na świat potomstwa. Owszem daje dużo ogromnej przyjemności i to też jest ważna przyczyna, dlaczego niemal wszyscy go pragną. Odpowiedzi na pytanie, dlaczego seks jest tak ważny w naszym życiu pokazały m.in. prace z. S. Freuda (06.05.1856- 23.09.1939). Nie będę tu się oczywiście wgłębiał w szczegóły pracy naukowej Freuda, ponieważ nie jest to artykuł stricte naukowy.

Chcę tylko Ci uświadomić, dlaczego seks zajmuje tak ważne miejsce w życiu człowieka. Mówiąc w uproszczeniu ludzie mają trzy wielkie marzenia: wiecznego życia i młodości, wiecznej sprawności seksualnej i bogactwa. Generalnie mówiąc seksualność jest częścią natury człowieka i nie można ( i nie trzeba) jej się pozbywać czy nadmiernie kontrolować. Jest też wykładnikiem zdrowia psychofizycznego.

Potrzeby seksualne zmieniają się wraz ze stanem organizmu, trybem życia oraz niestety z wiekiem.. Pomimo, ze mamy ograniczony wpływa na stan naszego organizmu i procesy starzenia to jednak warto przez odpowiedni tryb życia (odpowiednia dieta, ruch, dbanie o psychikę) przedłużać naszą sprawność fizyczną i seksualną.

Wiem wszyscy, ze ludzie podzieleni są na dwie płcie: żeńską i męską. Konsekwencją tego podziału jest seksualność.  Udowodniono bezspornie, ze seksualność jest siłą skłaniającą do nawiązywania kontaktów międzyludzkich w tym seksualnych.  Niejako wyższym poziomem bardziej wysublimowaną formą seksualności jest erotyka. Jej celem jest dostarczenie człowiekowi rozkoszy niezwiązanej z rozmnażaniem.

Jak wykazały pracy cytowanych dalej naukowców popęd seksualny to stan gotowości do przyjęcia partnera w zakresie jego płciowości (H. Giese). Wiadomo, ze seks oprócz instynktu samozachowawczego, jest najsilniejszym popędem człowieka. Zachowania seksualne człowieka są wrodzone (Z. Lew-Starowicz). Podstawową siłą popędu seksualnego jest libido (pożądanie) Zaś głównym stymulatorem popędu seksualnego są hormony.

Naturalnie istnieją znaczące różnice w podejściu do seksu u obu płci. Różnice w podejściu do seksu znakomicie ilustruje powiedzenie: seks otwiera męskie serce, natomiast serce kobiety należy otworzyć, żeby mogła cieszyć się seksem.

Nie jest tajemnicą, ze popęd seksualny jest większy u mężczyzn niż u kobiet. Mężczyźni znacznie szybciej i łatwiej się podniecają pod wpływem bodźców zewnętrznych (np. wzrokowych). Potrzeba aktywności seksualnej u mężczyzn jest największa około 20 roku życia, po czym stopniowo obniża. U kobiet szczyt potrzeb seksualnych przypada około 40.

Pomimo, ze powiedzenie, ze mężczyźni myślą bez przerwy o seksie jest sporo przesady to jednak jak dowiodły prace m.in. amerykańskich naukowców to myślą o nim 4 krotnie częściej niż kobiety. Co daje nam seks poza przyjemnością?

  1. Przyczynia się do podnoszenia, jakości naszego zdrowia i kondycji.
  2. Doskonale wpływa na podnoszenie pewnością siebie i atrakcyjności u obu płci. Po prostu mężczyzna czy kobieta spełnieni seksualnie promieniują pewnością siebie i dzieją jak magnes na płeć przeciwną.
  3. Znakomicie wpływa na cała sferę psychiczną w tym m.in. na zdolność uczenia się.
  4.  Jest jednym z warunków udanych związków. Wiadomo, że podczas seksu wydziela się szereg substancji m.in. hormon oksytocyna. Wpływa ona wieź miedzy partnerami oraz na więzi miedzy matką a dziećmi.
  5. Znacząco wpływa na obniżanie poziomu stresu.
  6. Podnosi ogólną odporność organizmu.
  7. Seks to doskonała forma aktywności fizycznej. Regularne uprawianie seksu może wpływać na regulacje wagi. Obliczono, ze intensywny seks to wydatek kilkaset kalorii, czyli tyle, co bardzo suty obiad!
  8. Podnosi ogólną samoocenę w różnych sferach życia.
  9. Działa niczym pigułka nasenna i przeciwbólowa, czyli wpływa na dobrą, jakość snu i znosi ból.
  10. Uprawiany z rozsądkiem i w odpowiednim czasie wpływa na poprawę koncentracji i lepsza wydajność w pracy. Poza tym zwyczajnie jak masz go pod dostatkiem to jesteś zaspokojony w swych potrzebach i nie musisz już o nim myśleć.

A Tobie czytelniku, do czego potrzebny jest seks? Jakie Twoje potrzeby Ci zaspakaja?

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment

Archiwa