≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Co odkryli naukowcy, a co ma wpływ na jakość związku

Fot. Flickr

Znalazłem kilka ciekawych badań naukowców na tematy związków i seksu. Podam dwa, z których można wysnuć interesujący wniosek, ale o tym na końcu.

Pierwsza to zbadany fakt mówiący o tym, że pary, które poznają się przez Internet znacznie szybciej biorą ślub. Trwa to średnio około 18 miesięcy.

Zaś pary, które poznają się w rzeczywistości średnio potrzebują 42 miesięcy na decyzję o ślubie.

Kolejną ciekawostką odnośnie tego badania jest to, że pary poznające się przez Internet znacznie lepiej komunikują się ze sobą. Rzadziej dochodzi między nimi do konfliktów.

W kolejnym badaniu opisanym w ScienceDaily, jego autor- niejaki profesor Brigham Young Dean Busby, stwierdza, że im później para zaczyna życie seksualne, tym związek jest trwalszy i jakościowo lepszy.

Pisze, że większość podobnych badań koncentrowała się na seksualnych doświadczeniach osób, a nie na momencie rozpoczęcia współżycia w związku. W porównaniu z zakochanymi, którzy swą znajomość konsumowali stosunkowo szybko, w związkach osób czekających z seksem do ślubu pojawiały się korzystne zjawiska.

Przede wszystkim stabilność ich związków oceniano o 22 proc. wyżej, zaś satysfakcję ze związku- o 20 proc. wyżej. Ponadto, seksualna jakość związków była o 15 proc. lepsza i o 12 proc. wyżej oceniano komunikację pomiędzy partnerami. Przyznam, że wyniki są bardzo interesujące.
Jak się logicznie nad tym zastanowić to ma to sens.

Jeśli więc szukasz żony, już wiesz co robić. Szukaj na portalach randkowych i przypadkiem żeby nie przyszedł ci do głowy seks. Dopiero po ślubie. Ciekawy jestem, czy wytrzymasz. Ja uważam, że za te 20% lepszej jakości szkoda sobie odmawiać przyjemności.

Temat związków jest mi dość obcy, ale czasem przeczytam jakąś książkę aby być w temacie. Dlatego wiem, że na rynku istnieje cała masa książek o tym co zrobić aby poprawić swój związek. Tych książek, materiałów video jest nie mniej jak tych uczących jak poznawać kobiety. Nie znam obecnie żadnej pary, która zaczęłaby pożycie dopiero po ślubie.

Może dzięki temu w Polsce jest w miarę przyzwoity przyrost naturalny, ponieważ większość małżeństw bierze się z tzw. "wpadki".

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment

Archiwa