≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Co podnieca kobiety?

fura

Fot. Flickr

Seks to zmysły. Wydaje się, że mają one wyłączny wpływ na odczuwanie w czasie seksu. Czy tak jest na pewno? Ludzka psychika jest skomplikowana, a przecież to ona wraz ze zmysłami decyduje o jakości seksu. Niedawno pisałem o różnicach w seksualności mężczyzn i kobiet. Dziś chciałbym się skupić wyłącznie na upodobaniach seksualnych kobiet.

O ile atrakcyjne ciało kobiece jest wystarczające do podniecenia mężczyzny, o tyle dla kobiety często samo seksowne ciało to za mało. Mężczyzna typu „ciepłe kluchy” bez pewności siebie, z nijaką osobowością, bez spójności między słowami a czynami jest mało interesujący dla kobiet.

Co je w takim razie podnieca, przyciąga? Osobowość, odpowiedzialność, wrażliwość i poczucie humoru to cechy, które są w stanie poruszyć płeć piękną. Można postawić pieniądze przeciwko orzechom, że te wymienione wcześniej męskie cechy są dużo ważniejsze niż łada buzia, czy ładne ciało. Jasne, że miłe zadbane ciało jest mile widziane, lecz facet w typie zdrowe ciele w zdrowym ciele raczej nie rozpali wielu kobiet.

Ważna rolę w procesie pobudzenia odgrywają zwyczaje kulturowe, tradycje i przekonania. To, co może podniecić Europejkę zupełnie nie przypadnie do gustu Afrykance, czy mieszkance Azji.

W Europie i obu Amerykach obowiązuje monogamia, a z kolei w niektórych krajach Afryki nadal istnieje poligamia. Nie jest to bez znaczenia dla odczuwania seksualnego zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Seksowna budowa ciała

Pisałem wcześniej o roli cech osobowości dla odczuwania pociągu seksualnego u kobiet. Jednak w swoich biologicznych podstawach pociąg seksualny oparty jest na fizjologicznej potrzebie rozładowania napięcia seksualnego. To, że kobietom podobają się na ogół mężczyźni wyżsi i lepiej umięśnieni jest „zasługą” ewolucji. Mężczyźni, którzy zajmowali się myślistwem, a później wojaczką wykształcili sobie tak zbudowane ciała. Mijają jednak lata i taki obraz zaciera się w podświadomości kobiet.
Owszem, mięśnie mają swój plus, ale decyduje co innego…

Symbol seksu

Ciekawe jest to, że kobiety nie podniecają się bezpośrednim widokiem męskich genitaliów, tak jak reagują mężczyźni na widok damskich piersi czy stref między nogami kobiety. Mężczyźni są bardziej podobni w ocenach podniet seksualnych, u kobiet jest to bardziej sprawa zindywidualizowana. U kobiet ważną rolę odgrywa wyobraźnia i symbole. Na przykład wielu kobietom bardziej podoba się to, co męskie ciało może symbolizować- siła, ochrona, czy bezpieczeństwo- niż jego rzeczywisty wygląd.

Ciekawe są wyniki różnych badań i ankiet na temat podniet seksualnych u pań. Według nich 23% kobiet uważa wygląd za sprawę najważniejszą. Z kolei w grupie mężczyzn jest to aż 40%. W ankietach panie odpowiadały, że większą wagę przywiązują do wierności i osobowości partnera niż jego wyglądu. Badania potwierdziły też ogromną rolę męskiej pewności siebie w pociągu seksualnym. Wydaje mi się, że te 60% facetów nie odpowiadało całkiem szczerze, bo wyobraź sobie siebie najbrzydszą z kobiet jaką znasz. I wyobraź sobie, że jesteś z nią dla jej poczucia humoru…

Dla kobiet bardzo silnymi afrodyzjakami są status społeczny (władza) i pieniądze.

I nie chodzi tutaj bynajmniej o pieniądze jako symbol luksusu (choć upodobanie do wygody mają przedstawiciele obojga płci), lecz o coś zupełnie innego. Mężczyzna majętny kojarzy się z zaradnością, przedsiębiorczością, a więc i z poczuciem bezpieczeństwa. A na to reaguje prawie każda kobieta.

Wiedza
Jeśli nie masz ani urody, pieniędzy ani władzy, totalnie nic, niczym się nie przejmuj. Wystarczy żebyś miał głowę na karku. Możesz prześledzić jak wyglądali albo wyglądają najlepsi uwodziciele na świecie. Często to istne paskudy, mali, grubi, brzydcy i w większości bez pieniędzy. Jednak to oni mają najwięcej kobiet…

Dlaczego? Bo mają wiedzę. I to nie jest wiedza profesora z uniwersytetu, choć i taka nie zawadzi. Jest to wiedza o tym, co mówić i jak mówić do kobiety. Ale to też taka wiedza, która sprawia, że kobieta, z którą rozmawiasz domyśla się, że wkrótce będziesz miał inne zasoby. Bo ktoś z taką głową na karku, zawsze wie jak zdobyć pieniądze, władzę, czy inne atrybuty mile widziane przez społeczeństwo.

Dlatego ciesze się, że czytasz ten blog, bo szukasz wiedzy i ona ci zaprocentuje… O ile już nie zaprocentowała…

 

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment

Archiwa