≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Czy Wiesz Co To Jest Femidom?

Femidom

Z pewnością wiesz, co to jest prezerwatywa lub kondom. Czy jednak słyszałeś o czymś takim jak Femidom? Nie? Pewnie cię zaskoczę. Femidom to po prostu damska prezerwatywa. Została wynaleziona w 1991r przez duńskiego lekarza Lasse Hessela. W związku z tym, że kobiece narządy płciowe znacznie różnią się od męskich femidom różni nieco wyglądem od prezerwatywy. Jednak wbrew pozorom różnica nie jest taka duża.

Pomimo odmiennego nieco wyglądu femidom ma podobne działanie, a co bardzo ważne jest to jedyny kobiecy środek antykoncepcyjny, który chroni nie tylko przed zapłodnieniem, ale także przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Z pewnością niezwykle ważne jest to, że prezerwatywy dla kobiet charakteryzują się wysoką skutecznością antykoncepcyjną (tzw. niskim wskaźnikiem, Pearla). Jednak nadal nie jest on popularnym środkiem antykoncepcyjny. W ogóle o jego ich istnieniu mało, kto słyszał.

Wygląd i stosowanie femidomu.

Jak już wspomniałem kobieca prezerwatywa wygląda nieco inaczej niż ta męska. Wykonana jest z poliuretanu bądź z lateksu i nawilżona jest od wewnątrz środkiem plemnikobójczym. Femidom z wyglądu przypomina przezroczysty, podłużny, szeroki balon z charakterystycznymi pierścieniami – na początku (otwarty) i na końcu (zamknięty). Dzięki pierścieniom łatwiejsze jest umiejscowienie prezerwatywy oraz pełnią funkcje zapobiegającą jej wypadnięciu.

Nakładanie kobiecej prezerwatywy wymaga precyzji i nie jest tak proste jak nałożenie kondoma na członka. Prezerwatywę trzeba głęboko wsunąć do pochwy, tak by pierścień wewnętrzny objął szyjkę macicy. Aby to zrobić należy ścisnąć palcami pierścień i wprowadzić go głęboko do pochwy do chwili, gdy wyczujemy ujście szyjki macicy. Drugi pierścień (zewnętrzny) powinien koniecznie wystawać z pochwy na zewnątrz na około 2 centymetry. Prawidłowe założenie kobiecej prezerwatywy ma decydujący wpływ na jej skuteczność.

Znacząca różnica w stosowaniu prezerwatywy damskiej i męskiej jest polega na tym, że kobieca prezerwatywa może być założona nawet kilka godzin przed stosunkiem (do 8 godzin), a po zakończeniu stosunku może być od razu wyjęta z pochwy. Wyjmując prezerwatywę pamiętać by ścisnąć zewnętrzny pierścień, by zabezpieczyć się przed wycieknięciem nasienia.

Jak działa prezerwatywa dla kobiet?

Prezerwatywa dla kobiet zapobiega kontaktowi penisa z pochwą. Femidom jest jak gdyby zbiorniczkiem, izolującym nasienie od dróg rodnych kobiety. Plemniki nie mają żadnej możliwości dostania się do komórki jajowej i jej zapłodnienia. Mechanizm działania femidomu jest praktycznie taki sam, jak męskiej prezerwatywy. Zarówno kondom jak i temidom chroni przed przenoszeniem chorób drogą płciową. Skuteczność prezerwatywy dla kobiet ocenia się na około 95%.

Naturalnie, aby prezerwatywa skutecznie zapobiegła ciąży i ochroniła przed zakażeniem chorobą przenoszoną drogą płciową, musi być właściwie założona i odpowiednio używana. Partner podczas stosunku musi bardzo uważać, by przypadkowo jego członek nie został wprowadzony do pochwy obok prezerwatywy ( tzn. między ściankę pochwy a prezerwatywę).

Zalety i wady prezerwatywy dla kobiet.

Prezerwatywy dla kobiet mają swoje zalety i wady. Z pewnością najważniejszą zaletą prezerwatywy kobiecej jest jej wysoka skuteczność ochrony antykoncepcyjnej a także ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Bardzo ważną jej zaleta jest to, że praktycznie nie ma przeciwwskazań do jej stosowania, co oznacza, że może jej używać każda kobieta, Unikalny materiał, z którego jest wykonana, nie powoduje alergii. Ważną jej zelotą jest to, prezerwatywę można złożyć nawet kilka godzin przed stosunkiem, co powoduje, że na ogół nie wpływa ona negatywnie na atmosferę gry wstępnej.

Jeśli chodzi o minusy fenidomu to niestety jest to dyskomfort podobny nieco do tego, który się odczuwasz podczas używania kondoma. Poza tym kobiety odczuwają obecność prezerwatywy w pochwie, a niekiedy podczas stosunku może ona wydawać krępujące odgłosy. To niestety często przeszkadza osiągnięciu pełnej satysfakcji z seksu. Minusem tez jest z pewnością niewygodne jej zakładanie i czuwanie, by prezerwatywa nie wydostała się na zewnątrz albo nie przesunęła w trakcie współżycia. Niekiedy zdarzają się samoistne wypadnięcie prezerwatywy..

Poważnymi wadami prezerwatywy dla kobiet jest niestety ich cena oraz utrudniona dostępność. Temidom można dostać jedynie w nielicznych aptekach. Koszt 1-ej sztuki to około 10 złotych.

Najważniejsze zasady używania prezerwatywy dla kobiet.

  • Najważniejsza zasada to ta, by przed użyciem femidomu sprawdzić datę ważności, a potem obejrzeć prezerwatywę, czy nie ma widocznych uszkodzeń.
  • Nigdy nie należy stosować jej jednocześnie z prezerwatywą męską. Po prostu użycie ich jednocześnie może spowodować uszkodzenia tworzywa.
  • Aby ustrzec się przed przesunięciem prezerwatywy wewnątrz pochwy, podczas wkładania członka należy przytrzymać pierścień zewnętrzny.
  • Trzeba uważać, by penis nie wsunął się pomiędzy pochwę a prezerwatywę.
  • Po stosunku niezwłocznie należy wyjąć prezerwatywę z pochwy koniecznie uważając, by nasienie nie wypłynęło.

 

 

Zapisz

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment

Archiwa