≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Golić czy nie golić?

Fot. Flickr

Pytanie tego typu słyszę bardzo często zarówno od nastolatków jak i od Panów po 50stce. Jak to więc jest z tym goleniem?

Nie chodzi tu tylko o golenie twarzy, ale o tym za chwilkę, a o goleniu włosów łonowych.

Opiszę zalety i wady golenia włosów łonowych, decyzję pozostawiam Tobie.

Zalety:
1. Leczenie kompleksu większości mężczyzn odnośnie długości penisa. Jeśli wygolisz ten busz, optycznie powiększysz swojego penisa. O wielkości penisa pisałem tutaj.

2. Podczas seksu oralnego Twoja kobieta, nie będzie spomiędzy zębów wyciągać co chwile jakiś włos…

3. Łatwiej będzie Ci utrzymać higienę

Wady:
1. To jednak wymaga pracy, bo przynajmniej raz na tydzień trzeba zrobić porządek.

2. Jeśli masz wrażliwą skóre, a używasz nieodpowienich narzędzi to będziesz chodził z podrażnieniami.

3. Związek – jakkolwiek zabawnie to dla mnie na początku brzmiało, ale jak się zastanowiłem to stwierdziłem, że to naprawdę może być problem.
Kiedyś pojechałem na narty w kilku "chłopa", zresztą fantastyczny wyjazd i mnóstwo przygód, ale chodzi o te nieszczęsne włosy. Od facetów którzy byli w związkach dowiedziałem się jaki to problem z goleniem włosów. Jak wyjeżdżają z domu na tydzień i ich kobieta zobaczy, że zrobili porządek z włosami, to zaraz będzie podejrzenie po co oni tam jadą… Jak wyjedzie z długimi, a wróci bez, to tak samo, bo co on tam robił?  Niby taka prosta sprawa, a ile potrafi sprawić problemu 🙂 Dlatego sugeruję, zawsze trzymać włosy na jednej długości, wg mnie na "0" i po problemie.

Sprawą rozstrzygającą spór o to czy golić, czy nie jest Twoje podejście do tego jaką fryzurę lub jej brak lubisz u kobiet. Jeśli lubisz zarośniętę, jedź do krajów Arabskich albo Chin, będziesz szczęśliwy :), jeśli wygolone, czy podgolone to dostosuj się sam do tego. Chyba że Twoja kobieta uwielbia zarośnięte penisy, to wychodzuj sobie odpowiednią szczecinę.

Jak golić? najlepiej mieć maszynkę elektryczną do golenia z trymetrem i robić to tym trymetrem. Możesz tradycyjną maszynką do golenia, ale to dość drastyczna sprawa i przez pierwsze pare tygodni możesz chodzić podrażniony i Twoje otocznie nieraz zaobserwuje jak drapiesz się tam gdzie nie powinieneś przynajmniej publicznie… Skóra musi się przyzwyczaić.
Golenia brzytwą nie zalecam, jak to zrobisz to na własną odpowiedzialność…

Jeśli chodzi o golenie twarzy to zobaczyłem wczoraj jadącego na rowerze faceta z gęstą brodą o długości mnięj więcej 30 cm totalnie zadniedbaną. Z tym brodaczem jechała całkiem atrakcyjna kobieta, więc po tym doprawdy nie wiem co powiedzieć. Każda kobieta lubi coś innego, jedna lubią 2-3 dniowy zarost, tak aby mężczyzna był męski, trochę dziki. Inne lubią gładko ogolonych.
Z moich obserwacji wynika, że to jaką brodę preferują Panie zależy od ich wieku. Młodsze w większości lubią gładko ogolonych a starsze (czytaj >30) lubią takich z lekkim 2 dniowym zarostem. Nie piszę tego jako wyrocznia, bo są odchylenia od penwej normy jaką zauważyłem ja czy moi znajomi, którzy mieli doczynienia z ogromną ilością kobiet.

Miej też na uwadze to, jaką masz karnację. Jeśli jesteś blondynem, albo jesteś rudy to ten 2 dniowy zarost może źle wyglądać na Tobie. To samo jeśli jesteś bardzo blady. Jeśli masz ciemniejszą karnację i bedziesz miał 2 dniowy zarost, będziesz miał większe szanse na zauroczenie kobiety, jeśli w ten sposób chcesz to zrobić.
Najlepiej sprawdź to empirycznie.

Zostało jeszcze golenie pod pachami. Jak dla mnie sprawa oczywista ze względów estetycznych i higienicznych: golić.
Jeśli masz inne zdanie, wyobraź sobie swoją wymarzoną kobietę, która pragnałeś całe życie… Ona teraz rozbiera się przed Tobą i zaraz zaznasz rozkoszy jej ciała… a tu nagle widzisz gęste włosy pod jej pachami…. Przyjemnie, prawda?
Więc po prostu zgól je. W upalne dni będzie taki plus, że po prostu nie będzie czuć Cię na kilometr wątpliwej jakości zapachem…

Wolę już nie komentować Panów, którzy są cali zarośnięci i mają włosy na plecach ramionach itd. Są kobiety, które lubią mieć takiego goryla, ale bycie gorylem to jedno, a względy estetyczne to drugie.
Jeśli ktoś słyszał o tak zarośniętym facecie, za którym biegały kobiety i domagały się z nim seksu dajcie znać.

{ 7 comments… add one }
 • Bruno 15/04/2011, 12:32

  A co z owłosieniem ciała, tzn tors, nogi, ręce?

  Reply
  • oswiecony 15/04/2011, 20:06

   Dla kobiet facet z ogolonymi rekami i nogami = gej. Więc rób jak uważasz 🙂

   Reply
 • digi 19/06/2012, 15:16

  dokładnie 😉 moja kobieta uważa że facet powinien być męski a nie ogolony 😉

  Reply
  • Kobieta 21/07/2013, 21:12

   Jestem kobietą i też tak uważam! Dla mnie najlepiej, jeśli facet jest owłosiony… wszędzie :). Nie musi być busz, ale trochę niech tych włosów zostawi…

   Reply
 • Deli 08/11/2012, 09:18

  ok, ok …….tors męski ( a nie gotowana kura – brrrr ) ale reszta raczej na zero ……….tak jest przyjemniej po prostu 🙂

  Reply
 • Dez 18/05/2014, 10:35

  Depilacja miejsc intymnych staje się na szczęście coraz bardziej popularna wśród mężczyzn. Jeżeli ktoś się waha czy ogolić proponuję pomyśleć czy lubi gdy kobieta liże go po jajkach. Jeśli tak to niech ją później pocałuje i powyciąga z własnych ust swoje włosy łonowe. Powinno to pomóc w podjęciu odpowiedniej decyzji.
  Przy okazji sytuacje w stylu:
  -Kochanie, zdejmij sweter.
  -Ale już zdjąłem…
  -Ups…
  Również nie są zbytnio podniecające…

  Reply

Leave a Comment

Archiwa