≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Jak skutecznie schłodzić się w upały?

sposobnaupal

Za oknem nawet 36 stopni, co więc zrobić, żeby przeżyć? Jak jest tak gorąco, a nie masz klimatyzacji to nawet nie ma się ochoty na seks. Trzeba temu zaradzić.

Podam ci ciekawe sposoby z jakimi spotkałem się podczas podróży i inne, które działają w Polsce.

Najbardziej ciekawy sposób mają Meksykanie. Tam zawsze są upały. Są regiony, gdzie 40 stopni to standard, a mimo to jakoś żyją i nie narzekają zbytnio na temperaturę.

Ich metoda polega na jedzeniu mocno przyprawionych potraw. Do tego te potrawy mają być gorące.
Jeśli w środku jest ci gorąco, inaczej odczuwasz też temperaturę na zewnątrz. Staje się ona znośna i normalna.

Inny patent z jakim spotkałem się w Kolumbii to sposób, według którego za dnia zamyka się szczelnie okna, a nawet wiesza się na nie białe prześcieradła, często wilgotne. Okna otwiera się dopiero późnym wieczorem i na noc, wietrząc pomieszczenia.

Inny sposób to zabezpieczenie okien chociażby folią aluminiową. Na pewno musisz zasłonić okna, chociażby zasłonami. Jeśli masz żaluzje, użyj ich. Im bardziej zasłonisz okna, tym lepiej. Jeśli je otworzysz, gorące powietrze będzie napływać, a tego nie chcemy.

Możesz zmniejszyć temperaturę w pomieszczeniu o 2-3 stopnie, jeśli rozwiesisz w nim pranie. Woda nawilży powietrze i je schłodzi. 

OK, najlepszy sposób to montaż klimatyzacji, ale wiem, że to nie jest tanie.

Co do wiatraczków, najlepiej działają wtedy, gdy wieczorem wystawisz wiatrak na zewnątrz (jeśli masz balkon), tak żeby wiało chłodniejszym powietrzem do środka. Jest to trochę bardziej rozwinięty sposób Kolumbijski.
Wiatraki w pomieszczeniu to też rozwiązanie, ale nie tyle dające chłód, tylko zapewniające ruch powietrza. Jednak jeśli masz małe dzieci, nie stosuj ich.
Nie ustawiaj wiatraka  w swoim kierunku, bo po pół godziny głowa będzie ci pękać.

Pij gorące napoje (według patentu Meksykańskiego). Rób co się da, żeby dostarczać sobie od środka ciepło. Gorące potrawy, gorące napoje, ostre przyprawy. Wtedy możesz w pewnym momencie zdziwić się na co ci ludzie narzekają- jaki upał?

Jeśli masz możliwość wskoczyć pod zimny, ale to naprawdę zimny prysznic w ciągu dnia, na godzinę zapewnisz sobie poczucie mniejszego gorąca.

Możesz też w pokoju postawić kawał lodu, im większy, tym lepiej.

Jak już wychodzisz na zewnątrz, ubierz się w luźne i przewiewne ubranie. Naturalne tkaniny, zero plastiku, zero pełnych butów. Klapki, sandały (tylko żebyś przypadkiem nie ubierał skarpet).

Ach… i jeszcze jedna uwaga. Jeśli będziesz opijał się zimnymi napojami, nie tylko nie będzie ci chłodniej, ale będziesz się mocno pocił. Lepiej wypij gorącą herbatę.

Jeśli masz inne sposoby napokonanie upału, napisz pod spodem w komentarzu, niech inni skorzystają.

{ 2 comments… add one }
 • Paulina 30/07/2013, 18:21

  Słyszałam, że latem powinno się pić zieloną herbatę, wychładza organizm od środka.

  Reply
 • Maciek 02/08/2013, 12:45

  A ja ją pije właśnie! Dlatego tak dobrze je znoszę w tym roku 😀

  A w zimę też pić gorące herbatki czy są inne sposoby? 🙂

  Reply

Leave a Comment

Archiwa