≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Seks seniorów, czy w pewnym wieku to już koniec?

Fot. Flickr

Patrząc na dziadków, czy to swoich, czy jakichkolwiek na ulicy może przyszło ci do głowy co będzie z tobą jak będziesz miał 60, 70 i więcej lat. Czy jeszcze będziesz uprawiał seks? Czy w ogóle się da?

Może teraz, gdy masz 20, 30, czy 40 lat nie zastanawiasz się nad tym, ale z czasem to się zmieni. 🙂

Faktem jest to, że z wiekiem maleje aktywność seksualna. Szczególnie u mężczyzn, którzy przez całe życie tracili nasienie i ich organy rozrodcze są po prostu wyeksploatowane. To też jeden z powodów, dla których podoba mi się tantra, bo tantryków taki problem nie dotyczy.

Zainteresowałem się tematem jak to jest u dziadków i znalazłem dane z różnych badań.

73 procent badanych w wieku 54-64 lat miało kontakty seksualne. W grupie wiekowej 64-75 do intymnych zbliżeń przyznała się ponad połowa badanych, a jeśli chodzi o najstarszych seniorów (75-85 lat) to seks uprawia co czwarty.

Przy kontaktach oralnych z wiekiem spada liczba osób, które je preferują- 60 proc. przed 60. rokiem życia w stosunku do 32 proc. seniorów, którzy przeżyli 75 lat.

Hiszpański zespół lekarzy z Florida Nord de I'Hospital Dmde przebadał 113 osób w wieku około 72 lat. Okazało się, że 85 proc. ma stałego partnera, ale co trzecia z nich nie ma z nim udanego życia seksualnego. Większość z nich ma w miesiącu więcej niż 4 kontakty seksualne, które zazwyczaj ich satysfakcjonują. 30 proc, przyznaje się do masturbacji, a co dwudziesty korzysta z usług prostytutek.

Coraz więcej osób po 50-tce korzysta z portali randkowych i portali "seksualnych". Do nas, na szkolenie "Oświecony Kochanek" też przychodzą osoby po 50-tce.
Ja mam cały czas w pamięci pewnego Abrygena, który w wieku 93 lat dorobił się potomka. Kilka lat temu obficie opisywała to prasa.
Ponieważ sporo Pań czyta tego bloga to informacja może być ciekawa. Dla większości kobiet po menopauzie seks jest tak samo przyjemny, a do tego bardziej komfortowy. Nie muszą po prostu martwić się o zajście w ciążę.
 
Jeśli więc do pewnego wieku dotrwasz w miarę zdrowy, będziesz mógł cieszyć się seksem tak jak i teraz. 🙂
{ 0 comments… add one }

Leave a Comment

Archiwa