≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Słyszałeś O Czymś Takim ?

Spermy
Wokół seksu jest rozpowszechnionych wiele bardzo różnych mitów. Jedne są szkodliwe a inne bez znaczenia. Inną znów są zabawne. Czy słyszałeś mity na temat spermy? Tak są i takie. Nasienie to sprawa niebagatelna, dlatego warto znać prawdę na ten temat. Zapoznaj się z tym artykułem a być może pozbędziesz się zbędnych obawa, zaczniesz zachowywać się tak by być lepszym kochankiem lub przez niewiedzę nie spowodować np. bezpłodności.

1. Sperma jest znakomitym kosmetykiem.

Z pewnością sperma ma przebogaty skład. Zawiera wiele drogocennych substancji, które są niezbędne, aby stworzyć sprzyjające warunki na poczęcia nowego życia. Ilość składników odżywczych pozwala zakwalifikować męskie nasienie do bardzo szczególnych substancji, ale niestety, jeśli chodzi o stosowanie na skórę, to bardzo często obserwuje się reakcje alergiczne. Wielu ginekologów podkreśla jednak zbawienny wpływ spermy na ścianki pochwy, więc w tym sensie na pewno działa bardzo pozytywnie.

2. Spożywane pokarmy wpływają na smak spermy

To z pewnością prawda. I pomimo, że za pomocą uprawienia seksu oralnego nie można ustalić, co mężczyzna dziś jadł to z całą pewnością spożywanie owoców i słodyczy osładza nasienie, a z kolei jadłospis bogaty w mięso i ostre przyprawy nadają jej słonej, ostrzejszej nuty. Podobno takie potrawy jak szparagi, czosnek i karczochy najbardziej psują smak spermy.

3. Picie alkoholu obniża jakość nasienia

Tak jest to prawda lecz wyłącznie przy długotrwałym nadmiernym spożyciu. Spożywanie jakkolwiek alkoholu okazyjne i umiarkowane nie ma zupełnie wpływu na męską płodność ani jakość spermy.

4. Abstynencja seksualna poprawia jakość spermy

To tylko częściowa prawda. De facto tylko niezwykle częste wytryski zmniejszają potencjał rozpłodowy wskutek zmniejszonej liczby plemników. Ale już wstrzymywanie „zapasów” dłużej niż 7-10 dni, to raczej działanie usypiające – zastała sperma nie jest w stanie łatwo zapłodnić kobiety i z punktu widzenia prokreacji, idealna częstotliwość kontaktów seksualnych to dwa razy w tygodniu.

5. Kolor spermy pozwala ustalić jak dawno mężczyzna nie miał seksu

Jest to po części prawda. Wiadomo, że barwa nasienia zmienia się pod wpływem zmian liczby plemników i ich koncentracji. Ta o gęstszej konsystencji mlecznej barwie świadczy o dłuższej abstynencji. Warto jednak pamiętać, że masturbacja to również sposób na pozbywanie się plemników. A to też więc wpływa jej wygląd.
 

6. Spermie szkodzi przegrzanie

Edukacja te temat męskiej płodności do dawna mówi , że zwłaszcza mężczyźni ( tak naprawdę wszyscy)planujący zostać ojcami  powinni koniecznie unikać obcisłych spodenek oraz np. brania gorących kąpieli. Ucisk i podnoszenie temperatury w jadrach z pewnością mają negatywny wpływ na liczbę plemników Ustalono ,że idealna temperatura do ich wytwarzania to 3-5 stopni poniżej temperatury ciała.

7. Sperma może przetrwać np. na muszli klozetowej

I w ten sposób spowodować zajście w ciążę przez kobietę, która z niech skorzystała. To bardzo zabawny mit i naturalnie totalna bzdura. Na ma takiej możliwości aby jakakolwiek kobieta zaszła w ciąża  dzięki czyjemuś pozostawionemu nasieniu. Po prostu sperma wysycha i obumiera bardzo szybko poza ciałem i nic nei może jej przywrócić do życia.

8. Coca-cola niszczy plemniki

Tak ale wyłącznie gdy jest ona w próbówce. Nie ma żadnych dowodów, że tak stało się kiedykolwiek w organizmie kobiety. Dlatego płukanki z coli po seksie należy uznać za szczyt naiwności. To jeden z najgłupszych mitów. Jedyne, czego kobieta może się spodziewać po takiej „antykoncepcji” to infekcja drożdżakowi i podrażnienie śluzówki.

9. Uprawianie seksu poza owulacją nie stwarza zagrożenia ciążą

To były niemal raj prawda ? Tylko po pierwsze owulacja nie jest tak łatwa do przewidzenia i określenia jak się to wydaje, po drugie sperma może przetrwać w organizmie kobiety do 5 dni, co daje razem 10 dni zagrożenia w każdym cyklu. A trzeba pamiętać, że są kobiety które owulują np. dwukrotnie w ciągu cyklu…

10. Sperma ginie w wodzie

Jeśli myślałeś o czymś takim jak przepłukiwanie po niekontrolowanym wytrysku to niestety musze cię rozczarować. Ani seks w wannie czy podmywanie się po stosunku nie są żadnymi przeszkodami dla  plemników w dotarciu do celu. Prawda jest taką że, irygacje po współżyciu, które mają rzekomo wypłukać nasienie z pochwy, mogą tylko skutecznie spowodować przemieszczanie się spermy wyżej w kierunku szyjki macicy.

11. Duży penis oznacza większą płodność

Znów piramidalna bzdura. Wielkość członka nie ma żadnego związku z jakością spermy czy płodnością mężczyzny.

 

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment

Next post:

Previous post:

Archiwa