≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Wiosna Cieplejszy Wieje Wiatr

Niedawno zaczęła się wiosna, przez wielu ulubiona pora roku. Na ogół kojarzy się ze słońcem, wyższą, miłą temperaturą, kwitnieniem kwiatów i rośli i …….zakochiwaniem.

W relacjach męsko-damskich zarówno pory roku jak i cykle w naszych organizmach mają duże znaczenie. Na ogół wiosną i latem mamy więcej energii i ochoty na pracę, kontakty między ludzkie i seks.

Jest to związane głównie z większym nasłonecznienie, wyższą (czasami bardzo wysoką)temperaturą, mniejszymi opadami oraz dłuższymi dniami. To wszystko powoduje, że podnosi się nam poziom hormonów, ciśnienie krwi itd. Sprzyjają też temu miłe bodźce wizualne(mini spódniczki, szpileczki, dekolty itd.) a także po prostu nawyki i przekonania. Zwyczajnie w świecie jesteśmy przekonani, że czas na miłość i seks to bardziej okres wiosenno letni niż jesienno zimowy.

Na szczęścia zarówno nasze hormony jak i potrzeby bliskości, czułości czy namiętności są częstsze niż zmiany pór roku. Inaczej na miłe, czasami ekscytujące momenty musielibyśmy czekać znacznie dłużej. Ale co właściwie powoduje, że ci się chce poznawać kobiety i masz ochotę na pieszczoty i seks pomimo, zimna, braku słońca czy pluchy? Odpowiedź na tak postawione pytanie jest dość prosta.

  1. Masz duży temperament i lubisz seks.
  2. Żyjesz w środowisku ludzi, które zachęca cię do nowych kontaktów i seksu, (z kim przystajesz takim się stajesz).
  3. Jakiś czas temu poznałeś swoją wymarzona dziewczynę, zakochałaś się i ciągle za nią tęsknisz i ją pragniesz.
  4. Sama natura zadbała by potrzeba poznawania ludzi płci przeciwnej, czułości i namiętności występowała cały rok.

Co jednak zrobić abyś miał ochotę na częste kontakty i seks niemal tak samo intensywnie jesienią i zimą? Jak jesteś zdrowy i pełen temperamentu to niewiele musisz zmieniać. Dla innych najprostszą radą jest dbanie o ciało i umysł. Mam tu na myśli racjonalną dietę, ruch oraz dbanie o psychikę(głównie unikanie stresu).

W diecie powinny dominować świeże owoce i warzywa a z mięs głównie drób. Bardzo istotne jest odpowiednie nawadnianie organizmu. Powinno się pić głównie czysta wodę co najmniej 2-2,5 litra dziennie, (wliczając w to wszystkie płyny).

W zimę mamy oczywiście znacznie mniejszy dostęp do owoców, ale można wcześniej zrobić przetwory(koniecznie bez cukru)lub o ile możesz sobie pozwolić jeść tzw. greensy. czyli suszone owoce i warzywa. Do kupienia na Internecie.

Dla zwiększenia poziomu libido warto spożywać przyprawy np. cynamon,  imbir, chrzan itp.

To są naturalne afrodyzjaki. W menu każdego mężczyzny powinno się pojawiać chude czerwone mięso. Jego ilości zależy od stanu zdrowia, wagi i wieku. Na ogół zaleca się jego spożywanie nie częściej niż kilka razy w miesiącu. Chudy drób może się pojawiać na stole 2-3 razy w tygodniu.     Z warzyw zaleca się kapustę, kalafior czy brokuły.

Jeśli chodzi o sport to podstawą jest regularność. Lepiej np. biegać 10-15 minut codziennie niż 1h raz w tygodniu. Warto uprawiać gimnastykę (głównie ćwiczenia tzw. aerobowe)i na duże partie mięśni. np. przysiady, podciągania itd. Wysiłek fizyczny i ćwiczenia dużych partii mięśni powodują wzrost testosteronu.

Dbanie o psychikę te przede wszystkim prawidłowa higiena snu, częste spotkania w miłym towarzystwie, unikanie  toksycznego towarzystwa, słuchanie muzyki relaksacyjnej czy codzienna medytacja.

 

 

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment

Archiwa