≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Znowu Prowadzisz?

 

Na początek opowiem krótką historie, która jest dobrym pretekstem do tematu dzisiejszego artykułu. Kiedyś przypadkowo zobaczyłem scenę jak mężczyzna i kobieta zaczynali tańczyć i ona zbliżyła się do niego i zrobiła pierwsze kroki. A on na to z tonem wymówki w głosie powiedział : Znowu prowadzisz?

 

 

No właśnie. Czy to kobieta powinna prowadzić w tańcu czy mężczyzna? Od niepamiętnych czasów jest niepisana zasada, że to mężczyzna prowadzi. To jest tak oczywiste, że nikt temu się nie dziwi. Dopiero konsternacje wywołuje fakt jak na parkiecie prowadzi kobieta. Dobrze ale to tylko taniec. Na ogół miła rozrywka i tyle. Ale jak to jest w życiu?

 

 

 

Kto jest tym prowadzącym? Kto dominuje? Na ogół mężczyźni, choć oczywiście nie zawsze. Badania naukowe i statystyki wyraźnie pokazują, że w różnorakich relacjach męsko damskich dominującym jest mężczyzna. Co ważniejsze to w zdecydowanej większości kobietom to bardzo odpowiada.

 

 

 

A dlaczego właściwie tak jest? Jedna z najbardziej znanych teorii na ten temat mówi, że tak było od czasów prehistorycznych i zostało to przekazane w genach. Za czasów jaskiniowych mężczyzna samiec brał samicę – kobietę za włosy zaciągał do jaskini i robił, co trzeba. Brrrr ale prymitywne zachowanie. Teraz mamy cywilizacje i inne czasy. Takie zachowanie teraz nie uchodzi.

 

 

 

Oczywiście. Tym nie mniej życie pokazuje, że przygniatająca większość kobiet lubi jak mężczyzna prowadzi, dominuje. Jak pokazuje kierunek, podejmuje decyzje i bierze za nie odpowiedzialność.  Tak jest w relacjach i w sypialni. Przecież to mężczyzna zaleca się do kobiety, zdobywa ją a potem, gdy to osiągnie to on inicjuje seks.

 

 

Naturalnie są wyjątki od tego. Ale jak mówi znane przysłowie „wyjątek potwierdza regułę”. Oprócz tego, że dominacja mężczyzn jest przekazana w genach to utwierdzają ją wzorce kulturowe a także predyspozycje fizyczne i psychiczne mężczyzn i kobiet.

 

 

Średnio mężczyzna jest około 15 cm wyższy od kobiety i 20 kg cieńszy. To przecież kobiety oczekuję opieki do mężczyzny i obrony w razie ataku a nie odwrotnie. Pomimo tego, że poczucie bezpieczeństwa jest ważne dla obojga płci to ta potrzeba jest bardziej wyrazista u kobiet.

 

 

To kobiety przecież lubią być przytulane, ponieważ wtedy czuja się kochane, ale czują także poczucie oparcia i bezpieczeństwa. Poczucie bezpieczeństwa to zdecydowanie dominująca psychiczna potrzeba kobiet. A od kogo mają jej oczekiwać jak nie od mężczyzn? Chodzi tutaj po prostu o to, że silniejszy jest bardziej predysponowany do dominacji.

 

 

Tak jest w niemal w całym zwierzęcym świecie i tak jest u ludzi. Trzeba tutaj wyjaśnić, że dominacja nie może oznaczać despotyzmu. Tylko ja wiem co najlepsze, tylko moje zdanie się liczy itd. Takie podejście z pewnością się nie sprawdza.

 

 

 

A co z dominacją w seksie? Czyż nie jest prawdą, że to on go inicjuje i one tego oczekują? To zaczyna całować , pieścić, wybiera pozycje itd.?  I na ogół kobietom z tym dobrze. Baaa nawet tego zdecydowanie oczekują. Nie oznacza to bynajmniej, że tylko jego potrzeby i upodobania się liczą a ona ma leżeć jak bierna kłoda. To kiepski pomysł na udany seks.

 

 

A wy jak uważacie? Czy w waszych relacjach z kobietami to wy jesteście dominujący? Czy kobietom to odpowiada? A wy kobiety lubicie dominacje mężczyzn? Podzielcie się tym proszę w komentarzu.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment

Archiwa