≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Kto Może Dłużej Uprawiać Seks?

Sex seniorów

Niemal każdy młody mężczyzna w wieku około 18-25 lat prawie na okrągło myśli o seksie, pragnie seksu i uprawia go tak często jak może. Nie ma w tym nic dziwnego wszak seks to naturalna potrzeba i niesamowita rozkosz. W tym wieku wydaje im się, że tak będzie zawsze i ochota na seks nigdy nie minie.

 

Niestety tak nie będzie zawsze. Funkcje seksualne są częścią działania naszego organizmu a on z czasem starzeje się przez co organy działają coraz słabiej lub nawet zanikają pewne funkcje. Mam na myśli spadek produkcji hormonów co wiąże się z zanikiem zdolności rozrodczych zarówno kobiet jak i mężczyzn. Kobiety koło 50 wchodzą w okres menopauzy a panowie mają swój przekwit (andropauza)koło 60 roku życia. Oczywiście są to dane średnie , które różnią się osobniczo.

 

Naturalnie dbając o organizm od najmłodszych lat można te procesy nieco spowolnić. Mam tu na myśli głownie prawidłową dietę, dużo regularnego wysiłku fizycznego oraz dbanie o sferę psychiczną. Jeśli chodzi o dietę to konieczne jest regularne spożywanie owoców i warzyw, nabiału (mleko to sprawa dyskusyjna), chudego mięsa głównie drobiu, ryb oraz tłuszczów roślinnych i odpowiedniej ilości płynów ( najlepsza jest czysta woda) .

 

To wszystko bardzo efektywnie sprzyja utrzymaniu zdrowia i przedłuża sprawność seksualną. Badania naukowe prowadzone w czołowych ośrodkach na całym świecie potwierdziły powszechne przekonanie, że w starszym wieku mężczyźni są znacznie bardziej aktywni seksualnie niż kobiety w tym samym wieku. Z pewnością spory udział mają w tym współczesne środki farmakologiczne, jak np. Viagra. Niestety są te środki chemiczne ze skutkami ubocznymi i nie każdy może ich używać. Jest sporo dobrych specyfików na potencje pochodzenia naturalnego. Jeśli interesuje cię to zajrzyj tutaj : http://dopingseksualny.pl/

Jak wykazał zespół badawczy pod kierunkiem dr Stacy Tessler Lindau z Uniwersytetu w Chicago, w wieku 55 lat panowie mają przed sobą średnio jeszcze około 15 lat aktywności seksualnej, podczas gdy panie w tym samym wieku niestety tylko 10 lat. I jest to raczej niezależne od trybu życia. Ustalili to po przebadaniu 6 tysięcy młodszych i starszych przedstawicieli obu płci.

Dr Lindau która jest cenionym ekspertem życia seksualnego i stwierdziła, ze ogólnie biorąc, mężczyźni w starszym wieku są bardziej aktywni seksualnie niż kobiety. Mężczyźni częściej stwierdzają, że mają udane życie seksualne, i częściej myślą regularnie o seksie. Zespół dr. Lindau przeprowadził badania na reprezentatywnej próbie 3000 Amerykanów w wieku 25-74 lat i drugiej grupie, także liczącej 3000 osób, w wieku 57-86 lat.

Według ankiet dwie trzecie mężczyzn i kobiet w średnim wieku jednoznacznie stwierdziło, że mają udane życie seksualne. Co bardzo ważne i dość oczywiste osoby zdrowe dwa razy bardziej są zainteresowane są seksem niż osoby, które cierpią na rozmaite schorzenia. Osoby zdrowe prowadzą dłużej aktywne życie seksualne.

Naukowcy po przeprowadzeniu całego szeregu badań doszli do wniosku, że kobiety pozostają seksualnie aktywne krócej niż mężczyźni, pomimo, że żyją od nich dłużej. Co nieco zaskakujące powyżej 75. roku życia nadal 40 procent mężczyzn prowadzi życie seksualne,  gdy wśród kobiet w tym wieku tylko 17 procent. Według badań dwie trzecie tych mężczyzn i połowa kobiet mówi, że jest to seks satysfakcjonujący.

{ 1 comment… add one }
  • Tomek 15/08/2016, 14:45

    Jacek, to jeszcze Ty piszesz czy ktoś pisze za Ciebie? 😉 jakby inny styl

    Reply

Leave a Comment

Archiwa