≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Fochy

Czy wiesz czytelniku, co znaczy „strzelić focha”? Myślę, że tak. Dla mniej zorientowanych przypomnę strzelić focha oznacza, być zagniewanym, złym, odmówić zrobienia czegoś z błahych a czasami wręcz śmiesznych powodów. Naturalnie, co jest błahym powodem do złości czy naburmuszenia się to sprawa dość względna.

 

Fochy zdarzają niemal wszystkim, ponieważ są spowodowane urażonymi uczuciami. O ile jednak fochy u dzieci są dość powszechnie tolerowane(zależy oczywiście do sytuacji) to są na ogół bardzo krytycznie ocenianie u dorosłych. Fochy są częściej kojarzone z kobietami niż z mężczyznami. Statystyki i różne badania pokazują jasno, że tak jest rzeczywiście.

 

Nie znaczy to, że czasami nawet dojrzałemu mężczyźnie nie zdarza się „strzelić focha” Bywa i tak, choć to rzadkość. No właśnie, kluczem jest słowo dojrzałość. Fochy do zdecydowanie domena młodych ludzi. Dlaczego? Wiąże się to z ich stosunkowo mniej dojrzałą i chwiejną psychiką, podatność na wpływanie na ich emocje itd.

 

Dlaczego ludziom obojga płci strzelają focha. Jest to wyraz zranionych uczuć, a także chęć takiej małej zemsty. Jak to konkretnie wygląda? Gdy Np. chłopak się spóźnił się na randkę to ona urażona tym faktem siedzi cicho, nic nie mówi i jest wyraźnie naburmuszona.

 

Albo, gdy ona z tego samego powodu nie przystaje na jego żadna propozycje Np. pójścia na spacer, do kina, na lody itd. Działa to na zasadzie, że jak on mnie zlekceważył (rzekomo) to ja mu teraz będę kładła kłody pod nogi. Jest to oczywiście dziecinne i zbędna reakcja, która nie prowadzi na ogół do niczego dobrego a czasami wręcz do konfliktu.

 

Taka reakcja nie zawsze można określić jako focha. Czasami są rzeczywiście powody do gniewu, obrazy i frustracji. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji, ludzi oraz stopnia wrażliwości. Jeśli Np. chłopak spóźnił się po raz trzeci półgodziny na randkę to trudno nie być obrażonym czy sfrustrowanym zwłaszcza jak powody były błahe.

 

Czy fochy są zawsze przypadkowe? Niestety, ale nie. Bywają one rodzajem szantażu. Będę na ciebie obrażona, nie umówię się z tobą, nie pozwolę się pocałować itd jak czegoś dla mnie nie zrobisz, nie powiesz czego chce itd. Ten rodzaj zachowania to typowy szantaż emocjonalny.

 

Dziewczyna widzi, że chłopakowi na niej zależy to stara się takimi zachowaniami wodzić go za nos. Jeśli on na to pozwoli to już przepadł. Jego zachowanie staje pokazuje, że jest typowym neede. Co to oznacza i dlaczego należy się tego ustrzegać napisałem j w jednym z poprzednim z artykułów „Nie bądź needy” Jak go nie czytałaś i nie wiesz, o co chodzi to koniecznie zajrzyj.

 

Czy fochy mogą być pożyteczne? Zdecydowanie nie. Zdecydowanie lepsza jest szczera rozmowa i jasny komunikat, czego ona/on nie toleruje w zachowaniu drugiej strony. Poza tym „klasyczny foch” to albo szantaż albo dziecinne przesadzone i zbędne zachowanie, które z pewnością nie przynosi nic dobrego.

 

A ty czytelniku spotykałeś się z fochami dziewczyn? Jak sobie z nimi radziłeś? Napisz proszę o tym w komentarzu.

 

 

 

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment

Archiwa