≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Ty Zdrajco !

„Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że cię nie opuszczę aż do śmierci” To oczywiście bardzo znany powszechnie fragment przysięgi małżeńskiej. Nie będę tutaj wdawał się w rozważania moralno- etyczne tej przysięgi lecz skupie się wyłącznie nad aspektami psychologiczno-seksualnymi mechanizmu zdrady.

Ludzie i małżeństwa, jakie je zawierają są bardzo różne. Nie jest chyba dla nikogo żadnym zaskoczeniem fakt, że pożycie seksualne dla harmonijnego, szczęśliwego związku jest niezwykle ważne. Jak pokazują badania małżeństwa, które oceniają swój seks jako wyjątkowo udany, pomimo poważnych (czasami)konfliktów w innych sferach życia decydują się jednak nadal być razem. Dlaczego?

Odpowiedź jest dość prosta. Naprawdę udane pożycie nie jest wcale tak powszechne, a poza tym ono bardzo mocno wiąże ludzi na poziomie zarówno biologicznym jak i emocjonalnym. Naturalnie w związku liczy się także wiele innych elementów, które wraz z satysfakcjonującym pożyciem może być oceniane jak udane.

Prawda jest taka, ze nie każdy decydując się na związek postanawia dochować wierności seksualnej. Mężczyźni z takimi poglądami zapytani o to, z jakiego powodu zdradzili, najczęściej mówili o rutynie w dotychczasowym związku i potrzebie nowych wrażeń. Obserwując jednak mężczyzn o skłonności do romansowania, można wysnuć wiele wniosków na temat ich charakterów i sposobu myślenia.

Na tej podstawie zostały wyróżnione typy mężczyzn najbardziej skłonnych do zdrady. Seksuolog prof. Zbigniew Izdebski na podstawie swoich wieloletnich badań wykazał, że kiedyś najczęściej zdradzali mężczyźni w wieku 40–49 lat, niewierzący, którzy mieli za sobą już, co najmniej jeden rozwód. Jednocześnie był to typ poszukiwacza przygód, który to z założenia traktował każdy kolejny związek za mało satysfakcjonujący. Co ciekawe zdradzając, poza cielesnymi uciechami szukał ciekawej osobowości, nietuzinkowego zachowania. Naturalnie szukał też atrakcyjnych cieleśnie partnerek

Czasy się jednak zmieniają i dziś zdaniem seksuologów, mężczyźni zdradzają z zupełnie innych powodów. Głównymi przyczynami ich zdrad są nierealne oczekiwania, zahamowania i emocjonalna niedojrzałości. W związku z tym dziś wyróżnia się następujące typy męskich „zdrajców”:

  • Uczuciowy impotent:

To taki typ, który nie potrafi się angażować na poważnie. Broni się przed małżeństwem, ale jeśli już którejś uda się go do niego przekonać, to postępuje tak by szybko udowodnić, że to była pomyłka. Z reguły ten rodzaj „zdrajcy” jest to zamożnym, młodym mężczyzną, który w kolejnej zdobyczy szuka potwierdzenia, że stanie się ona wyłącznie pięknym ornamentem do jego kariery, ale niczym więcej.

  • Infantylny Don Kichot:

Kiedy poznaje kobietę, ma złudzenie, że ona jest księżniczką z bajki. Nosi ją na rękach, obsypuje prezentami, kwiatami i jest na każde jej skinienie. Zupełnie ignoruje u swojej księżniczki jakiejkolwiek wady. Szybko nalega na ślub. Jednak wkrótce potem, kiedy bajka zmienia się w zwykłe, często szare życie, on zaczyna szukać innej księżniczki.

 

 

 

 

 

 

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment

Next post:

Previous post:

Archiwa