≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

W Tym Właśnie Ambaras By Dwoje Chciało Naraz

Ambras

 

Nawet średnio zorientowany w sprawach seksu człowiek wie, że kobiety i mężczyźni różnią się znacznie pod względem potrzeb seksualnych, sposobach ich wyrażania oraz w jaki sposób je zaspokajają. Wynika to oczywiście z ich budowy anatomicznej, fizjologii, różnic w psychice, wychowaniu, przekonaniach na ten temat, uwarunkowań społecznych itd., Jeśli jednak oboje chcą być spełnieni w sypialni muszą sobie jakoś radzić z tymi naturalnymi barierami.

Podstawą jest świadomość swoich potrzeb oraz partnera/partnerki, umiejętność ich zaspokajania, lecz bez nadmiernego rezygnowania z siebie. Poza tym bardzo ważna jest akceptacja odmiennej płci. Zastanówmy się nad różnicami w seksualności pań i panów m.in. na podstawie różnych wypowiedzi.

Niestety moim zdaniem nigdy nie byliśmy dopasowani seksualnie. I myślę, że większość par nie jest. Tak jakoś dziwacznie stworzyła nas natura, że jak mężczyzna ma ochotę bardziej, to kobieta właśnie teraz nie jest gotowa. A potem na odwrót jak kobieta nabiera apetytu na seks, to mężczyzna zaczyna mieć problemy z libido. Po drodze jak to w życiu jest jeszcze zabieganie, praca, dzieci, zmęczenie i z czasem niestety znudzenie sobą. To wszystko razem wcale nie podgrzewa temperatury w łóżku – mówi Barbara, ponad 20 lat z jednym mężczyzną, nauczycielka z zawodu. Czasami nie kochali się kilka tygodni. On narzekał, że zbyt rzadko, a ona, że po całym dniu pada z nóg i musi odpocząć.

Wtedy nie mówiło się o tym tak otwarcie jak teraz. Nie było takiej edukacji i świadomości, że seks jest tak ważny,  że oboje muszą chcieć go jednocześnie. Nie było tylu kobiecych i męskich gazet oraz portali. Bardzo dobrze, że dziś są, bo łatwiej jest zdobyć potrzebną wiedzę, dzięki temu ludzie są bardziej świadomi siebie i swoich potrzeb. 20 lat temu tak bardzo nie zastanawialiśmy się nad tym. W końcu jakiś seks jednak był – mówi Adam

Od jakiegoś czasu obudziła się we mnie świadomość potrzeb, również seksualnych. Poza tym wiadomo, że kobiety najaktywniejsze w łóżku są właśnie po 30. Problem jest w tym, że właśnie wtedy mężczyźni nie mają już tak wysokiego libido jak w młodości. Sytuacja do złudzenia przypomina bajkę o czapli i żurawiu, jak jedno chciało, to drugie odmawiało i tak na zmianę. Czułam się niespełniona, myślałam, że się nie rozumiemy, i niestety pod zgredem spraw łóżkowych tak było, a wcale nie musiało. Ale zrozumiałam to trochę zbyt późno – mówi Małgorzata..

Nie jest odosobnionym przypadkiem, że ona ma większe libido, on potrzebuje znacznie mniej seksu (lub na odwrót) On lubi kochać się rano, a ona zdecydowanie woli w nocy. Jeśli taki stan trwa dłużej i nie mogą znaleźć wspólnego rozwiązania to kłócą się, obrażają, rozwodzą. Ludzie niestety nie pasują do siebie seksualnie częściej niżby się to komukolwiek wydawało. Powód? Mężczyźni pod tym względem różnią się od kobiet i to na każdym etapie życia.

Od dawna wiadomo, że kobiece i męskie temperamenty seksualne rozwijają się inaczej. Panie najbardziej aktywne są koło 35. roku życia, kiedy potencja panów już powoli wygasa. To oczywiście w dużym stopniu kwestia biologii. Sprawą decydującą jest poziom hormonów.  W tym wieku u kobiet rośnie poziom estrogenów, które podnoszą libido. Poza tym panie w tym wieku są na ogół pewniejsze siebie niż będąc bardzo młodą dziewczyną. Kobiety dojrzale ma większy dystans do swojego ciała i mniejsze kompleksy.

Z kolei mężczyźni w wieku 40 lat pod względem libido są bardziej dopasowani są do nierozbudzonych jeszcze seksualnie 20-latek. Nie mówiąc o tym, że są po prostu dla nich atrakcyjniejsze. U panów z czasem spada poziom testosteronu, a to skutkuje malejącym apetytem na seks. Wiele par przeżywa kryzys związany z wiekiem. Przyczyny są bardzo różne. Jednym z ważniejszych jest niedopasowanie seksualne, nad którym para nie popracowała wystarczająco skutecznie..

To są bariery na poziomie biologicznym. Innymi problemami są różnice w odczuwaniu seksu, różnych oczekiwaniach czy temperamentach. Kobiety często mówią ”seks to nie wyścigi” a tymczasem panowie lubią szybko, mocno, prosto do celu. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście kompromis. Delikatne pieszczoty, długa gra wstępna a potem ostry seks ze wspaniałym orgazmem w finale. To dla pań. Dla panów z kolei „szybki numerek”. Oczywiście to tylko teoretyczny podział, wszak panie od czasu do czasu lubią szybkie ostre numerki.

No i oczywiście sprawa podstawowa to miejsca erogenne oraz sposoby ich stymulacji. Kobiece ciało to jednak wielka strefa erogenna, a panowie odczuwają największą rozkosz w 90% na genitaliach. Panie lubią delikatne długie pieszczoty, przytulania, czułe słówka, dużo pocałunków, a panowie zdecydowaną stymulacje genitaliów i szybki ostry stosunek.

Jak to wszystko w takim razie pogodzić? Jak się zachować by obie strony były zadowolone? Sposób jest dość oczywisty. Odrobina wyczucia, wiedzy i ……wprawy. Tak wprawy. Wszak powtarzanie czyni mistrza. Mam tu na myśli twórczą wprawę a nie rutyniarstwo. To zasadnicza różnica.

A ty jak sobie radzisz ze swoimi barierami podczas seksu? Napisz w komentarzu, co robisz by osiągnąć harmonie podczas sypialnianych igraszek.

{ 2 comments… add one }
 • gregory 10/03/2016, 18:24

  Cze Brunet!
  Czy jesli podczas seksu z pochwy wyplywa bialy plyn to oznacza to ze byl orgazm pochwowy?

  Reply
  • Brunet 23/03/2016, 04:20

   Nie, orgazm u kobiety nie wygląda tak jak u mężczyzny 🙂 a wypływa wydzielina, która pojawia się w pochwie w miarę podniecenia.

   Reply

Leave a Comment

Archiwa