≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Ach Ta Luka Empatyczna

lew-i-lwica

Ten mocno zadziwiający tytuł jest może lekko nieuprawniony, lecz w pewny sensie oddaje esencje problemu, o których będę dziś pisał. Na wstępie wyjaśnię, co to właściwe takiego jest luka empatyczna. Określenie to pochodzi z książki Roy’a F.Baumaistera „Siła woli” W dużym uproszczeniu luka empatyczna polega na niemożności odczuwania i wyobrażenia sobie tego, czego jeszcze nie znamy. Odnosi się to też do naszych, decyzji i reakcji w różnych stanach umysłu np. w czasie gniewu, smutku czy podniecenia seksualnego.

 

Być może to, o czym chce dziś pisać można bardziej określić, jako empatia, chociaż oba określenie tutaj są w pewny sensie słuszne. Dawno temu spotkałem pewną młodą mężatkę, która dość głośno narzekała na swojego męża, a to, ze nie rozumie jej intencji, albo, że lubi wyjść czasami z kolegami na piwo, często mówi o sporcie i ogląda z nimi jakieś mecze itd. Uśmiechnąłem się tylko i zapytałem ją: wyszłaś za mąż za kobietę czy za mężczyznę? Oczywiście, że za mężczyznę odpowiedziała. A ja na to: To, dlaczego oczekujesz, że będzie myślał, czuł i zachowywał się jak kobieta? Uśmiechnęła się i pokiwała ze zrozumieniem głową. Naturalnie nie każdy facet lubi piwo czy ogląda sport, lecz z pewnością są pewne charakterystyczne męskie zachowania czy sposób myślenia..

 

Taka sytuacja może ci zdarzyć obojętnie czy jesteś w związku czy chodzi ci tylko o uwodzenie jakieś atrakcyjnej dla ciebie kobiety. Czy możesz w pełni zrozumieć kobietę, poczuć się jak one i myśleć jak one? Z całą pewnością to niemożliwe. Co nie oznacza, że nie musisz starać się zrozumieć kobiet. Bez tego zapomnij o sukcesach w związku czy w uwodzeniu.

 

Ale właściwie skąd biorą się te bariery w rozumieniu obojga płaci? Odpowiedź jest prosta, ale i skomplikowana jednocześnie. Podstawowe różnice wynikają z fizjologii, (związanej z nią psychiki) oraz z wychowania oraz presji społecznej. Różnice w fizjologii to głównie poziom hormonów oraz budowa i sposób funkcjonowania mózgu. Jeśli chodzi o hormony to zarówno mężczyzna jak i kobieta ma w organizmie testosteron. Jednak średnio rzecz biorąc mężczyzna ma go około 20 razy więcej nic kobieta.

 

Wbrew pozorom testosteron nie ogranicza się tylko do funkcji seksualnych(możliwość osiągnięcia podniecenia), lecz bardzo wpływa na psychikę. Jeśli jeszcze tego nie wiesz to powiem ci, że jeśli kobieta jest oziębła seksualnie to podstawową terapią jest podanie jej testosteronu. Jeśli chodzi o działania na psychiki to testosteron ma silny wpływ na zachowania agresywne, pewność siebie, decyzje itd.

 

Jeśli chodzi o wychowanie to łączy się ono ściśle z predyspozycjami psychicznymi kobiet czy mężczyzn. To samo jest, jeśli chodzi o oczekiwania społeczne. Mam tu na myśli zarówno sposób ubierania się, zachowanie itd. Jest to też związane z przekonaniami. Myślę tu np. o noszeniu spodni przez chłopaków a nie sukienek czy spódnic, malowanie się, fryzury, sposób wysławiania się, czy nawet inicjatywy seksualnej. Oczywiście to wszystko może się różnić w zależności od kraju czy kultury danego narodu.

 

Na ogół np. w Europie normą jest, ze dziewczynka bawi się lalkami a chłopiec autkami a nie odwrotnie, on ubiera się po męsku ona kobieco itd. Później pewne standardy zachowań i oczekiwań przechodzą na dorosłe życie. Cześć z tych zachowań jest wyuczonych a część naturalnych, instynktownych.

 

I tak np. dziewczynki lubią się przytulać a chłopcy już niekoniecznie i to potem przechodzi na dorosłe życie. Jest to także wzmacniane przez oczekiwania społeczne np. mężczyźni nigdy nie płaczą. Czy takie schematy zachowań ą zawsze dobre i słuszne to inna sprawa.

Te zachowania typu on i ona widać także w uwodzeniu i seksie. Seks lubią obie płci tylko po swojemu. Uwodzą zarówno mężczyźni jak i kobiety. Tylko w wielu krajach (także w Polsce) jest utraty schemat myślenia i postępowania, ze to mężczyzna jest inicjatorem, a nie kobieta. To on ma zdobywać a nie ona.

 

Mężczyzna poprzez swój znacznie większy zasób testosteronu jest natury bardziej zdecydowany, stanowczy, jest zdobywcą…Od pradziejów tak było. On podobno „brał ją za włosy” zaciągał do jaskini i robiło, co trzeba. Wciągu tysięcy lat utrwaliło się to tak silnie, że kobiety na ogół lubią ulegać mężczyźnie i czują się z tym dobrze.

 

Wracać do umiejętności odczuwania emocji płci przeciwnej i reakcji to jak pisałem już wielokrotnie wcześniej zasada podstawowa to patrz, co ona robi, a nie, co mówi. Poza tym bądź zdobywcą, inicjatorem i postępuj na zasadzie „zobaczmy ci się stanie”. Jak jej coś w twoim zachowaniu nie spodoba się to na pewno się tym dowiesz. Zawsze się możesz wycofać. Tylko rób to inteligentnie. Trudno oczekiwać, że spotkasz kobietę , która będzie zadowolona, że ją dotykasz po 5 minutach randki w miejsca intymne w dodatku w miejscu publicznym

 

Pamiętaj, że nawet, jeśli jej się bardzo spodobasz to ona nie chce wyjść na łatwą, także zależy jej na reakcji innych, więc pewnie spotkasz się z oporem. Takich różnych niuansów w sposobie myślenia, odczuwania kobiet jest całe mnóstwo. Nie ma innego wyjścia jak testowanie. Warto brać pod uwagę dwie rzeczy. Pierwsza to ta, ze większość kobiet prawdopodobnie zachowa się tak a nie inaczej, ale druga sprawa to ta, że kobiety są zmienne i bardzo różne.

 

Napisz proszę w komentarzu o swojej umiejętności empatii w relacjach z kobietami lub jej braku i jak to przełożyło się na twój porażki lub sukcesy w twoich relacjach z nimi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment

Next post:

Previous post:

Archiwa