≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Czy chodzenie topless jest nielegalne?

To video wyżej pochodzi z nagrania wywiadu z burmistrzem miasta w Kanadzie, gdzie ma przejść demonstracja odnośnie wolności chodzenia topless po ulicach. Prowadząca wywiad, w jego połowie, pokazała piersi…

W Kanadzie jest to legalne, o ile nie jest wulgarne, cokolwiek to znaczy. Czyli jeśli ksiądz wezwie policję, to ta nic nie może zrobić.

 

W Polsce chodzenie, ale i leżenie topless w miejscu publicznym  jest nielegalne.
Wyjątkiem są miejsca do tego przeznaczone. Hmm… a są w ogóle takie?

Kilka lat temu słynna była sprawa dwóch Szczecinianek, które opalały się topless.
Nie były to przeciętne dziewczyny, tylko modelki, które miały bardzo ładne piersi, a jedna z nich miała nawet sesję w CKM.

Jak same powiedziały, dwóch Panów obserwowało ich przez pół godziny, a potem zdecydowało się podejść i powiedzieć, że nie wolno im się tak opalać. Jeden był policjantem, a drugi strażnikiem miejskim.

Dziewczyny ubrały się, ale zmieniły zdanie, bo niby dlaczego nie… i znowu się rozebrały.

Wylądowały za to w sądzie za naruszenie artykułu 140. Kodeksu Wykroczeń: "Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 zł albo karze nagany".

Dlatego z plaży nudystów można korzystać, ale poza tym miłośniczki opalania bez pasków muszą się ukrywać.

Niedawno pisałem artykuł o plażach dla nudystów, więc możesz jeszcze skorzystać z ostatnich letnich promyków słońca i opalić się bez pasków.

Może to i dobrze, że na polskich plażach opalanie topless jest zabronione. Wtedy kobiece piersi są tym bardziej tajemnicze i pożądane. Wtedy wyjazd na Wyspy Kanaryjskie jest naprawdę egzotyczną wyprawą i szokiem kulturowym, kiedy wychodzisz na plażę i widzisz same nagie biusty.
Szczególnie ciekawe miny mają wtedy Polki, które nigdy nie były w takim miejscu i czują się dziwnie, dlatego, że tylko one są "ubrane".

Jeszcze sto lat temu kobiety były mocno pozasłaniane ubraniami. Wtedy, jeśli normalny mężczyzna zobaczył kawałek nagiej łydki, omal nie dostawał zawału.

A Ty co o tym sądzisz- czy lepiej żeby kobiety opalały się topless, czy w kostiumach kąpielowych?
Napisz w komentarzu…

 

{ 4 comments… add one }
 • Paw 27/08/2013, 16:44

  Panowie, kobiece piersi nie należą do Was, więc – mimo tego, że bardzo chcecie decydować – decyzja należy do nas. Prawo jest o tyle absurdalne, że mężczyźni paradują bez koszulek w centrach miast i nic, a kobiety nie mogą pokazać sutków (bo wszystko inne praktycznie tak). Dość już tej obłudy, wprowadźmy takie same standardy. Od konkretnej kobiety i konkretnego mężczyzny powinno zależeć, jak się rozbiera. Moim zdaniem w miejscach publicznych (poza plażą) powinien być zakaz chodzenia bez koszulki, a na plaży dowolność stroju od pasa w górę.

  Reply
  • Michał 28/08/2013, 13:07

   Różnica jest taka, że kobiece piersi traktowane są jako część intymna – w przeciwieństwie do męskiego torsu. Jak dla mnie kobiety mogą chodzić z biustem na wierzchu nawet w miejscach publicznych. Po drugie za takie, a nie inne prawo odpowiadają matki, które przychodzą z dziećmi na plażę i są zniesmaczone tym, że jednak niektóre kobiety opalają się topless. Nie doszukuj się na siłę dyskryminacji.

   Reply
 • Mariusz 28/08/2013, 11:20

  Tylko że zwykła koszulka nie wywołuję podniecenia seksualnego, poczucia niesmaku… Równie dobrze możemy zaakceptować fakt, że do kościoła czy do sklepu mięsnego chodzimy nago z ogoloną pipą, bo np. jest ciepło czy kto komu zabroni? Jak dla mnie, to są skrajności i warto (pomimo posiadania instynktów, jesteśmy też ludźmi(!)) znaleźć jakiś "złoty środek". Według mnie takim punktem odniesienia jest obyczajowość (narzucona, ale nie aż taka zła), wyczucie sytuacji…? Wierzcie lub nie, ale ja jak widzę prawie na każdym kroku goliznę, to mam niesmak – w życiu oczekuję czegoś więcej niż tylko erekcji i ruch…nia. Krócej – trzeba wiedzieć, gdzie i kiedy, co wiązałoby się z poczuciem smaku, które można kształtować i generalnie warto 🙂

  Reply
 • Marcin 29/08/2013, 17:22

  Według mnie to jednak dobrze, że w Polsce generalnie nie wolno opalać się topless. Tak jak napisano w artykule, jeśli naoglądalibyśmy się nagich ciał, to nie podniecałyby nas już tak bardzo, bo nie byłaby to żadna tajemnica, tylko normalny, codzienny widok 🙂

  Reply

Leave a Comment

Archiwa