≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Lubię Gdy……..

Jest takie powiedzenie, które mówi, ze o gustach się nie dyskutuje. Dyskutować pewnie można byleby taka dyskusja była tylko wymianą poglądów a nie próbą narzucenia swojego zdania czy gustu.  Takir podejście na ogół kończy się niemiłą kłótnią i nie ma po prostu sensu. Ludzi różnie myślą, czują i lubią przeróżne rzeczy i nie można praktycznie udowodnić, że takie czy inne gusta są lepsze czy gorsze.

Podobnie jest w relacjach męsko-damskich i seksie. Są naturalnie pewne wyznaczniki piękna, seksapilu oraz upodobań seksualnych. Wiadomo, że zdecydowana większość mężczyzn ogląda się za kobietami szczupłymi z zgrabnymi długimi, nogami, ładną talią czy sporym jędrnym biustem. Warto wiedzieć, że nie jest to związane tylko z gustem tego czy innego mężczyzny.

Jak wiadomo, seks jest związany z prokreacją i dlatego obok instynktu zaspokojenia głodu najsilniejszym instynktem. Przypomnę, że przez instynkt rozumiemy szereg zachowań, odruchowych (niepodatnych kontroli), których celem jest zachowanie życia lub ważnych funkcji życiowych. Z tej definicji wynika jasno, że popęd seksualny jest instynktem zachowania gatunku. Dlatego też zarówno wygląd i szereg przeróżnych zachowań dzieją jak wyzwalacz zachowań seksualnych.

Dlatego to, co wydaje się świadomym wyborem tak naprawdę nim nie jest. I tak, np. u kobiet wcięta talia i szerokie biodra to „obietnica” łatwych porodów. Wiadomo wszak, że kobiety z szerokimi biodrami znacznie łatwiej rodzą dzieci niż te, które ich nie mają. Bardziej skomplikowana jest sprawa wyglądu piersi. Jedni naukowcy twierdzą, a że obfite obiecują mnogość pokarmu, a inni, że to skojarzenie z pośladkami. Tak czy inaczej zdecydowana większość panów lubi jędrne i raczej większe niż małe piersi.

Kołyszący ruch bioder to z kolei skojarzenie z ruchami frykcyjnymi podczas stosunku. Panowie też mają swoje wabiki seksualne, które silnie oddziaływają na kobiety. I tak, np. jędrne mocne pośladki kojarzą się im z mocnymi ruchami frykcyjnymi. Mocne ręce i ramiona to zaspokojenie potrzeby poczucia bezpieczeństwa. Duży fallus to obietnica bardzo silnych rozkoszy seksualnych. Jak widać na tych przykładach sama natura zadbała bardzo skutecznie byśmy mieli się ku sobie.

Jak już dawno udowodniono każdy człowiek skanuje nieustannie, (choć nieświadomie) otoczenie w poszukiwaniu pokarmu oraz okazji do rozmnażania. Tak wiem, że brzmi to zupełnie nie romantycznie, ale taka jest prawda. Naturalnie nie chodzi o to, że człowiek myśli wyłącznie o jedzeniu i seksie, ale o to ze te potrzeby są na szczycie jego pragnień.

I bardzo dobrze, że tak to ułożyła natura. Inaczej w dzisiejszym zestresowanym świecie, nieustannie zabiegani i przemęczeni w nieskończoność byśmy odkładali miłosne igraszki. I tak z czasem przyrost naturalny by spadał, spadał……Wracając do gustów. Nie zależą one wyłącznie od instynktów, lecz także od wychowania, otoczenia oraz przekonań. Z tego punktu widzenia mamy na nie jakiś wpływ. Mam tu na myślisz, że jak coś się nam nie podoba, niemiło kojarzy to zmieniając otoczenie, a czasem przekonania zmienia się nasz gust.

Ważna w tym wszystkim jest to by mieć świadomość, co się nam podoba, co uszczęśliwia. Istotną sprawą jest by były to nasze naprawdę nasze „zdrowo egoistyczne” wybory bez zbytniego wpływu otoczenia.

A jak to jest z gustami w łóżku? Dlaczego jedna kobieta lubi takie pocałunki, pieszczoty czy pozycje a inna wybiera, co innego? Często bez widocznych powodów. Po prostu takie pocałunki czy pieszczoty sprawiają jej większa przyjemność niż inne. Niekiedy potrafi nawet zupełni nie reagować na pewne zachowania seksualne lub wręcz mogą w niej budzić opór czy zgorszenie.

Na pewno często też jest to związane z budową kobiety i jej fizjologią. Kobiety szczupłe zadowalają się delikatnymi subtelnymi pieszczotami, a te „nieco garściejsze” wymagają bardziej intensywnych. Cóż…. warstwa tłuszczyku skutecznie tłumi przewodzenie bodźców.

To, ze jedna kobieta” fruwa” z rozkoszy przy pieszczotach szyi a inna woli by pieścić jej dekolt czy kark to sprawa rozmieszczenia i wrażliwości receptorów czuciowych.

Jak wielokrotnie już pisałem ciało kobiece to jedna strefa erogenna. Oczywiście nie w jednakowym stopniu. Większość kobiet na mapie swojego ciała ma wrażliwą szyję, kark, dekolt, piersi, wnętrze ud, zgięcia kolanowe, wzgórek łonowy, pochwę i zdecydowanie najbardziej łechtaczkę. Nie ma chyba kobiety, która by nie reagowała na jej pieszczoty. Jest bardzo mocno unerwiona (8tys. receptorów czuciowych), które umiejętnie stymulowane dają kobiecie niezapomniane przeżycia.

Tak samo ma się sprawą z wyborem pozycji seksualnych. Wybiera się ją ze względu na budowę anatomiczną partnerów, warunki, w jakich odbywa się seks oraz potrzebę zapłodnienia kobiety. Z tym, że ta ostatnia sprawa wiąże się wiedzą obojga kochanków. Inne pozycje wybiera się, gdy partner ma duży członek a inną, gdy mały. Podobnie jest z szerokością pochwy kobiety. Na ogół partnerzy dobierają takie pozycje, które zapewniają im największy komfort i doznania. Z pewnością warto je zmieniać i próbować bardzo różnych.

U wielu kobiet jest tak, że nawet najlepsza pozycji, gdy jest za często i długo stosowana zwyczajnie się im nudzi, co osłabia ich doznania.

A Ty czytelniku, jakie masz gusty seksualne? Jakie pozycje lubisz? Podziel się proszę w komentarzu swoimi spostrzeżeniami.

 

 

 

{ 2 comments… add one }
 • vm 05/03/2017, 08:10

  „Jak już dawno udowodniono każdy człowiek skanuje nieustannie, (choć nieświadomie) otoczenie w poszukiwaniu pokarmu oraz okazji do rozmnażania”
  Niezłe z tym skanowaniem:) Przypomniała mi się scena z terminatora jak rozglądał się naokoło i miał czerwony obraz.

  Reply
 • Sebek 08/07/2019, 23:29

  Miałem kiedyś partnerkę która lubiła na ostro i wybrałem się z nią do stolicy na warsztaty shibari lub też bondage. Powiem wam panowie i panie że przeżycia są niesamowite. Po 2 tygodniach ćwiczeń w domu, dochodziła kilkukrotnie podczas wiązania. Lecz nie polecam nowo poznanym osoba tu liczy się zaufanie. Jakby ktoś chciał więcej informacji to pisac

  Reply

Leave a Comment

Archiwa