≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Nieprzyjemna strona seksu oralnego, czyli co możesz złapać

seks oralny

Seks oralny jakkolwiek bardzo przyjemny, może narazić cię na spore problemy zdrowotne.

Piszę ten artykuł, abyś miał świadomość tego, bo może po prostu nikt wcześniej ci tego nie powiedział.

Najłatwiej złapać opryszczkę, przy czym nie jest ona tak delikatna jak po przeziębieniu. Kilka lat temu, kolega złapał taką robiąc dobrze dziewczynie ustami. Zeszła dopiero po 3 tygodniach i wyglądała jak wrzód (pewnie to była kiła, a nie zwykład opryszczka). Dziewczyna to była grzeczna studentka, która miała 2 partnerów w życiu, a przynajmniej tak mu mówiła.

HIV. To dotyczy i ciebie i jej. Słyszałem niedawno rozmowę Pana po 60., który rozmawiał z 30-latkiem o tym, jak to w latach 80. można było mieć taki seks bez gumki, a teraz to strach. Dlatego przed seksem oralnym niech ci nie przyjdzie do głowy żeby myć zęby.

Serio, mycie zębów powoduje mikro rany na dziąsłach i to właśnie stąd najłatwiej o zarażenie.
Zakażenie HIV przez seks oralny nie jest łatwe, ale możliwe.
Dla niej: unikaj kontaktu spermy z ustami.
Dla niego: zero ranek, otarć na genitaliach/ustach.

Nie mówię tu tylko o HIV, ale o innych przypadkach jakie tu opisuję. To nie znaczy jednak, że jak nie będziesz mył zębów to nic ci nie będzie.

Możesz nabawić się jeszcze rzeżączki, więc jeśli będzie cię potem boleć podczas oddawania moczu, będziesz wiedział dlaczego.

Zapalenie wątroby typu A/B/C- nie jest to łatwe, ale podczas głębokiego gardła- prawdopodobne. Oczywiście jeśli ona jest zarażona.

Z dodatkowych "przyjemności", jakie mogą cię spotkać, mogę wymienić wirus HPV, kiłę i wiele innych, rzadziej spotykanych chorób.

W moim e-booku pt. "Seks oralny", podaję sposoby na zabezpieczenie się przed chorobami.
Sposoby to jedno, a zdrowy rozsądek to drugie. 

To też nie znaczy, że każdy stosunek oralny zakończy się chorobą, spokojnie. 🙂

Będziesz bezpieczny jak do większych szaleństw przy seksie oralnym ograniczysz się do stałej partnerki.
Jeśli wydaje ci się, że poznana dziewczyna nie jest „bezpieczna”, lepiej daruj sobie seks oralny.

Jeśli nie możesz, miej przy sobie więcej niż jedną prezerwatywę. Jedną na seks oralny, a drugą na tradycyjny.
To plan minimum, bo jeśli chcesz mocniej poszaleć, noś ich więcej.

Od lat 70. do 2000 roku liczba różnych zachorowań związanych z seksem oralnym wzrosła o 30%. To wynik tego, że po prostu więcej ludzi taki seks uprawia. Według badań prof. Izdebskiego w Polsce seks oralny uprawia tylko 15% dorosłych Polaków. Biorąc pod uwagę średnią ilość partnerów seksualnych Polaków (czyli 8), prawdopodobieństwo tego, że czymś się zarazisz na szczęście nie jest wysokie.

Jednak dla swojego zdrowia, jeśli uwielbiasz seks oralny z nieznajomymi, stosuj nakładki na dziąsła, używaj języka lub prezerwatywy.

{ 8 comments… add one }
 • Kasia 21/12/2012, 22:37

  Panie Brunecie, skąd pan wziął informacje na temat WZW? Mam pewne wątpliwości co to rzetelności, ponieważ:
  – WZW typu A to nieprzewlekła choroba, do zakażenia dochodzi tylko drogą pokarmową. Powstrzymujemy się od seksu oralnego bezpośrednio po analnym, żeby krótko mówiąc, nie zjeść kału. Zakładam, że nikt nie ma takich genialnych pomysłów, jednak nawet jeśli, to trudno przeoczyć fakt, że rzygasz jak kot i coś jest nie tak…
  – ryzyko zakażenia WZW typu C poprzez kontakty seksualne (w tym stosunek analny) wynosi mniej niż 1 procent. Wirusy nie występują w spermie, zakażenie możliwe jest tylko przez wymianie krwi w ilości odpowiadającej kropli – dlatego nazywana jest żółtaczką wszczepienną. Dodatkowo wirus przy kontakcie z tlenem rozkłada się już po 20 min. Czyli w praktyce kobieta musiałaby odgryźć kawałek penisa i złamać przy tym zęba 🙂 A tak serio: nie znasz kobiety, nie kochaj się gdy ma okres.
  – Co do WZW typu B: w 1994r. wprowadzono obowiązkowe szczepienia, więc jeśli jesteś urodzony po 1980r. najprawdopodobniej program cię objął. Skuteczność, czy nabycie odporności na ok. 15 lat wynosi 95%. Jeśli jednak nie jesteś pewien, a lubisz się bawić to biegnij do lekarza choćby jutro, HBV jest 100 razy bardziej zakaźne niż HIV i rzeczywiście stanowi realne zagrożenie!

  Kompletnie nie rozumiem dlatego głębokie gardło miałoby podnosić ryzyko w stopniu jakkolwiek znaczącym. Prędzej penetracja analna, bo tam śluzówka jest bardzo podatna na otarcia i rany.

  Autora przepraszam za czepialstwo, ale rzetelna wiedza to podstawa! 🙂

  Reply
  • Brunet 21/12/2012, 23:33

   Kasiu jak miło, że tak namiętnie komentujesz moje artykuły 🙂
   Informacje na temat zakażeń i sposobów dojścia do nich można znaleźć w każdej placówce medycznej. Zawsze możesz zapytać swojego ginekologa, przecież nie musisz mi wierzyć.
   O głębokim gardle nie można znaleźć informacji w przychodni.. Jednak łatwo jest uszkodzić delikatną tkankę gardła i w ten sposób doprowadzić do zakażenia.

   Reply
   • Kasia 22/12/2012, 19:00

    Bo intrygująco się je czyta 🙂
    Wierzę lekarzowi chorób zakaźnych, którego mam w domu i hepatologom, u których leczyli się mój były oraz przyjaciółka. Stąd stwierdzam, iż wiedza jaką posiadam jest wystarczająca do podjęcia dyskusji 🙂
    Nie było moim celem poddanie w wątpliwość Twojej prawdomówności. Jeśli tak to odebrałeś, przepraszam. Słyszałam już jednak tak przerażające głupoty na temat WZW i pokrewne od ludzi teoretycznie wykształconych i inteligentnych, że poczuwam się do prostowania takich drobnych nieścisłości.
    Co do głębokiego gardła, masz rację 🙂

    Pozdrawiam

    Reply
 • Lucjan 22/12/2012, 10:06

  Wiedza o ktora Kasia pytasz jest ogólnodostępna.Zarazenie wirusem wątroby to niskie prawdopodobieństwo w granicach 1% tak samo jak HIV nie można jednak tego pomijac i powiedzieć ze to niemożliwe.

  Reply
  • Kasia 22/12/2012, 19:08

   Książki też są ogólnodostępne, a nie wszyscy czytają 🙂
   Przyznasz, że "niełatwe, ale prawdopodobne" i "pr-stwo ok. 1%" kreują dwa różne obrazy. Panika nie sprzyja logicznemu myśleniu.

   Pozdrawiam

   Reply
   • Brunet 22/12/2012, 19:32

    Tak wierna strażniczko prawdy 🙂

    Reply
 • rychu 26/12/2012, 16:31

  chlamydia jest bardzo często gęsto spotykana a cicho o niej…

  Reply
 • Adam 20/08/2015, 15:55

  Jakiś czas temu miałem prawie seks z dziewczyną. Mówię prawię, bo jej nie włożyłem, tylko stykaliśmy się genitaliami. Po pewnym czasie zaczęły mnie swędzieć okolice penisa i jest na nim trochę inny odcień skóry. Co to może być?

  Reply

Leave a Comment

Archiwa