≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

II. Praktyka poligamii

W praktyce poligamiczny mężczyzna zdobywa (lub nie) u partnerek akceptację braku wyłączności seksualnej z jego strony, podczas gdy często nie udaje mu się zmienić ich przekonań odnośnie siebie samych. Rezultatem jest sytuacja, w której kobiety dobrowolnie się ograniczają, chcąc oferować partnerowi wyłączność. Nazwijmy to jednostronną monogamią.

 

Na marginesie: jak nazywa się zjawisko, kiedy wszystkie partnerki są monogamiczne? Dokładnie jest to harem. Mówimy tu o haremie otwartym, w którym wszyscy uczestniczą dobrowolnie, w przeciwieństwie do legendarnych haremów historycznych, które były zwykle haremami zamkniętymi.

Czy jednostronna monogamia kobiety jest korzystna dla stabilności związku z poligamicznym mężczyzna? Uważny czytelnik artykułu "Etyka Poligamii" odpowie "nie!". Dlaczego? Bo dla kobiety monogamicznej każdy spotkany mężczyzna jest wyzwaniem dla jej dotychczasowego związku, a spotykając nowego mężczyznę, z którym ma szanse stworzyć monogamiczny związek kobieta taka może się "wykruszyć".

Czytaj: poligamistki pozostają dłużej od monogamistek w związkach z poligamistami.

Dlatego niektórzy poligamiści wymagają od swoich partnerek, żeby miały mężczyzn poza nimi, czyli wymagają od nich poligamii? Wtedy mogą bardziej wierzyć w ich lojalność.

Kobieta monogamiczna w związku z poligamicznym mężczyzna może czuć się samotna/zazdrosna kiedy on przebywa z inną partnerką, bo brak jej drugiego partnera. Szczególnie widoczne to jest  w tzw. "romantyczne dni", tj. Walentynki, wigilia, Nowy Rok, jego urodziny, bo może on je spędzić tylko z jedną ze swoich partnerek, zakładając, że nie są biseksualne.

To są sytuacje, w których kobieta monogamiczna zdaje sobie sprawę z faktu, że jej potrzeby nie są wypełni zaspokajane, więc prawdopodobieństwo znalezienia przez nią nowego partnera jest odpowiednio wyższe. Ten problem nie istnieje u poligamistek.

Marzeniem poligamisty są kobiety biseksualne, gdyż optymalnie wpasowują się w poligamiczne struktury tworząc najstabilniejsze związki. Wtedy rzekomo np. świętowanie Walentynek w parę osób nie jest problemem.

Alex

{ 7 comments… add one }
 • AA. 12/03/2011, 19:35

  Jesteście egoistami;) A naszym marzeniem jest sytuacja odwrotna: czyli ona jedna i was np. dwóch;)

  Reply
  • alchymista 30/12/2011, 16:15

   To możliwe, ale ci faceci raczej powinni być heteroseksualni. Taka jest tradycja wielomęstwa w Tybecie i Indiach. Chodzi o to, żeby nie dochodziło między nimi do spięć emocjonalnych, starć. No i raczej BHP wymaga, żeby ich plemniki nie spotykały się we wnętrzu kobiety, bo wtedy powstanie dysharmonia.

   Reply
 • joy 14/03/2011, 22:57

  Chyba nic nie zrozumiałaś z tych dwóch artykułów. Wyraźnie jest napisane, że mężczyzna w zdrowym związku poligamicznym nie ogranicza kobiet pod względem innych partnerów seksualnych. Ba, jest to wręcz wskazane. Zresztą zasady są jasno określone, jeśli kobiecie nie odpowiada taka sytuacja to nikt jej nie zmusza do brania udziału w takim związku. Jeżeli Waszym marzeniem jest sytuacja odwrotna (chociaż nie wiem do czego odwrotna) to doprowadźcie do takiej sytacji, nikt Wam nie broni. Myślę, że Twoje obruszenie wynika stąd że wychowana w społeczeństwie akceptującym tylko związki 1 on 1, nie potrafisz spojrzeć szerzej po za ogólnie przyjęte ramy. No offence. Pozdrawiam.

  Reply
 • AA. 15/03/2011, 16:59

  dwóch jednocześnie;)

  Reply
 • A.A 17/03/2011, 13:48

  Co Ty na to?:)

  Reply
 • Mario P. 10/01/2013, 20:57

  za inspirowałeś mnie tym tekstem… żebym zorganizował walentynki z kilkoma dziewczynami na raz, które wiedzą, że nie są jedyne i się nie znają…
  ciekawe czy się poszarpią, wyjdą zdegustowane, czy będzie orgia… chyba zależy od każdej z nich jak zareaguje…

  Reply
  • Kasia 11/01/2013, 16:48

   Jeżeli chcesz im zrobić całkowity "surprise" to miło było poznać 🙂

   Reply

Leave a Comment

Next post:

Previous post:

Archiwa