≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Seks to ocieranie się kończynami, czy uczucie?

Kiedyś na jednym z portali przeczytałem ciekawy wywiad z prof. L. Starowiczem dotyczący cyberseksu. Szczególnie interesujący był jeden fragment. Jedna z czytelniczek książek profesora napisała mu, że nie wierzy w miłość i ten cały sex to zwykła kopulacja. Według niej nie ma żadnych uczuć i profesor ją nie przekona, że jest inaczej. Profesor odpowiedział nan jej wiadomość w ten sposób- "Nie zamierzam pani wcale przekonywać, tylko chciałbym zadać jedno pytanie. Co się dzieje z uczuciami podczas seksu? Śpią?".

Człowiek jako jedyna istota na ziemi może uprawiać seks nie tylko dla celów prokreacyjnych. Wiem, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni bardzo lubią seks, ponieważ jest to olbrzymia przyjemność. Zakładam, że seks u wszystkich zdrowych ludzi budzi emocje, a ich siła zależy od wielu rzeczy.

Zależą one od indywidualnych temperamentów partnerów, ich więzi emocjonalnych, stanu zdrowia, przekonań itd. Są także reakcje emocjonalne, które wyzwalają się automatycznie jeszcze przed seksem. Mamy je zaprogramowane ewolucyjnie od tysięcy lat.

Różne bodźce, np. zapach, określony widok, czy słowa, wyzwalają w ludziach podniesie się poziomu hormonów, a te z kolei inicjują reakcje fizjologiczne. Powstawanie myśli erotycznych, przyspieszone bicie serca, gęsia skórka, czy wreszcie erekcja i zwilżenia pochwy. Wszystkie te reakcje emocjonalne mogą powstać nawet przed seksem bez udziału dotyku. Naturalnie są one znacznie silniejsze już podczas samego seksu.

Są to typowe reakcje fizjologiczne instynktowne służące samej kopulacji, jak to niezbyt fortunnie napisała czytelniczka profesora.

Czy seks to tylko reakcje i uczucia „zwierzęce” służące prokreacji? Z pewnością nie.

Niejednokrotnie zdarza się, że pary mają ochotę na seks pod wpływem głębokich relacji, zafascynowania i podziwu nie tylko dla ciała partnera. Uczucia czułości, dotyku, są typowymi głębokimi ludzkimi uczuciami, które często w sprzyjających okolicznościach mogą zakończyć się wspaniałym współżyciem.

Co istotne dobry, spełniony seks wyzwala wiele czuć wyższych takich jak wspomniana czułość czy przywiązanie. Często pary, które mają udany seks, mają lepszy związek. Jak podają statystyki, wiele par małżeńskich w Polsce pragnie utrzymać związek głównie z powodu udanego życia seksualnego, nawet gdy na innych obszarach życia nie jest najlepiej. Dzieje się tak, ponieważ dobre współżycie daje wiele ważnych emocji, z których nikt nie chce dobrowolnie zrezygnować.

Uczucia to nie tylko miłość. To także radość z samego seksu i uniesień jakie daje. A radość orgazmu… to chyba bezdyskusyjne.
Kobiety będą mówić, że seks uprawiają wyłącznie z miłości. Praktyka pokazuje jednak coś innego… Nie żebym je oceniał, ale z praktyki wiem jak to wygląda. 

Panowie z kolei, w 95%, jeśli postawić przed nimi seksowną kobietę, będą czuć głównie pożądanie. A to przecież także uczucia…

To tylko moje teorie. Ciekaw jestem, co Ty o tym myślisz. Napisz w komentarzu.

 

{ 4 comments… add one }
 • Marcin 27/05/2013, 18:42

  seks to przedewszystkim uczucia. Jeśli nie ma uczuć (osoba nas nie pociąga), to nie ma i seksu. Był taki fajny film „to tylko seks” bodajże, widziałem urywki. Polecam obejrzeć tym którzy uważają że seks to tylko seks.

  PS. jeśli by tak było to po co całe to uwodzenie, przecież można zwalić sobie gruche i na to samo wyjdzie.

  Reply
 • Adam 30/05/2013, 06:03

  Tak jak Marcin dobrze wspomnial, bez uczycia nie ma seksu. Moze to byc uczucie jedno lub obustronne, ale zawsze sie ono pojawia. W jednym przypadku partnerzy obdazaja sie nawzajem ucuciem bliskosci, pozadania itp w innym natomiast dochodzi do zaspokojenia tylko jednej ze stron totalnie nie zwracajac uwagi na druga osobe (np. seks z prostytutka) . Tak czy inaczej jakies uczucie musi sie pojawic aby zainicjowac seks.

  Jezeli natomiat chodzi o film pt ''To tylko seks'' to troche sie Marcin zagolopowal 🙂
  Ogladalem go kiedys ze swoja byla i musze przyznac ze jest to ciekawy i wesoly, ale typowy babski film. Oboje niby chca tylko seksu bez zobowiazan, ale i tak w trakcie filmu powoli sie w sobie zakochuja. Na koniec maly kryzys i wielki HAPPY END 🙂

  Reply
 • Ona 07/06/2013, 20:58

  nie jest dobrze jak sie chce miłosc uwięzić w definicji , mam nadzieje że miłość nie nie zaginie jak kiedyś dinozaury, tylko dlatego bo ktoś bardziej uważa poszukiwanie głębokich uniesień swojej pożądliwości w seksie

  Reply
 • kadeon21 11/07/2013, 15:17

  Seks to przede wszystkim uczucia z tym się zgodzę ale najlepszy seks jest z osoba do której czuje się miłość a ona do Nas wtedy jest najlepszy seks jak ludzie się kochają a w łóżku okazują sobie to uczucie miłości. Sam mam stała partnerkę wiążemy ze sobą przyszłość i z nikim jaszcze nie miałem takiego seksu jak z Nią i Ona to samo o mnie potwierdza dodam jeszcze że znam jej ciało dobrze potrafimy godzinami się kochać jest wspaniale.

  Reply

Leave a Comment

Next post:

Previous post:

Archiwa