≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Seksualne różnice między mężczyzną a kobietą

para

"Uważaj córuś, facetom zawsze chodzi o jedno"- tak mawiają matki swoim córkom. Zazwyczaj jest to prawda. Potrzeby seksualne u chłopców pojawiają się dużo wcześniej niż u dziewcząt i są dla nich ważniejsze. Niestety, w życiu jest zawsze coś za coś. Męskie libido zmniejsza się po trzydziestce, podczas gdy kobiety szczyt potrzeb seksualnych osiągają w wieku 37-45. Naturalnie u obu płci jest to sprawa indywidualna.

Mężczyźni częściej chcą niezobowiązującego seksu, kobiety- związku. Dla kobiet miłość fizyczna jest dopełnieniem uczucia, mężczyźnie zwykle łatwiej te dwie sfery oddzielić. Jest nawet takie powiedzenie, że kobieta idzie do łóżka jak kocha, a mężczyzna kocha jak pójdzie do łóżka. W istocie pojęcie „kochania” dla mężczyzny jest nieco inne niż dla kobiety.
Jak facet się zakochuje, robi to na przysłowiowy amen. Kobieta zaś jednego dnia może kochać, a drugiego już nie. Dlatego jeśli będziesz wiedział co robić z kobietą, ona zawsze będzie mieć z tobą seks z miłości, a jutro może o tym zapomnieć. Oczywiście jeśli tego chcesz i jakkolwiek wydaje ci się to nierealne.

Kobiece ciało jest bardziej przystosowane do odbierania rozkoszy, ponieważ ma ma więcej receptorów oraz wrażliwszą skórę. Kobiety mogą mieć więcej orgazmów od mężczyzn i są one znacznie mocniejsze. Testosteron sprawia, że faceci mają większą ochotę na seks. Im większa jego ilość, tym większe potrzeby seksualne. Zazwyczaj wysoki poziom testosteronu utrzymuje się u mężczyzny do 30. roku życia, potem niestety spada.

Poziom testosteronu w organizmie można regulować. Głównymi metodami są: duża aktywność seksualna, dużo ruch fizycznego i odpowiednia dieta. Istnieje wiele innych bardzo skutecznych sposobów na podnoszenie męskiego libido oraz na przedłużanie go. Uczę tego na moich kursach (np. na kursie "Mistrz Seksu").

Mężczyźni na ogół wolą kochać się przy świetle, ponieważ są wzrokowcami. Dla kobiet podniecające są wrażenia odbierane za pośrednictwem węchu, dotyku, słuchu. Bodźce wzrokowe mogą je rozpraszać. Dla ciebie to dobrze, bo kiedy ona jest rozproszona, jej ciało mocniej reaguje na stymulację.

Ciekawe są też różnice w interpretacji przyczyn braku seksu u obu płci. Jeśli mężczyzna nie chce rozmawiać z kobietą,  podejrzewa ona, że ją zdradza. Mężczyzna podejrzewa swoją kobietę o zdradę, gdy ona dłużej nie chce uprawiać seksu. Seks jest tak ważny dla mężczyzny, że jego duży niedostatek może wpływać negatywnie na jego zachowania (zdenerwowanie, opryskliwość itp.).

Kolejna ważna różnica jest taka, że podniecenie u kobiet nie musi oznaczać pożądania. Kobieta może być podniecona, a nie czuć pożądania. Dla mężczyzny jest to warunek niezbędny, ponieważ inaczej nie może mieć erekcji. W przypadku braku erekcji mężczyźni szybko są sfrustrowani, lecz jednocześnie łatwo mogą znaleźć przyczynę tego stanu.

Ważnym czynnikiem w różnicy seksualności kobiet i mężczyzn są przeżywane przez nich orgazmy. Orgazm kobiecy od męskiego różni się zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Kobiety często mają pragnienie zadowolenia partnera i udowodnienia sobie, że jesteśmy dobrymi kochankami. Wiedzą też o męskiej próżności na ten temat, dlatego też nie chcąc urazić partnera- udają orgazmy. Męski orgazm, choć niewątpliwe związany z przyjemnością, jest nade wszystko biologiczną konsekwencją odbycia stosunku seksualnego.

Seksualność jest w swoisty sposób powiązana z poczuciem własnej wartości. Różnica jest taka, że u mężczyzn słabe poczucie własnej wartości zdaje się nie wpływać na zadowalające odczuwanie bodźców fizycznych seksu. Kobieta, jeśli ma złe samopoczucie, czy niską samoocenę, często ma zablokowaną prawdziwą chęć zbliżenia seksualnego. Mężczyźni często tracą możliwość odbycia stosunku (brak erekcji) na skutek negatywnych reakcji partnerki lub w czasie stresu powstającego z różnych przyczyn (kłopoty osobiste, zawodowe).

Czy się różnimy? Tak.
Czy powinieneś się tym przejmować? Nie
Dlaczego? Bo jak wiesz z czego wynika] jej zachowanie,wiesz też jak temu zaradzić. Zresztą bez kobiecych fochów i zagrywek, życie nie miałoby swojego uroku.

{ 3 comments… add one }
 • Wkowek 19/07/2013, 19:16

  "Kobiety często mają pragnienie zadowolenia partnera i udowodnienia sobie, że jesteśmy dobrymi kochankami." – nie spotkałem jeszcze takiej, wszystkie tylko leżą jak kłody 🙁

  Reply
 • Alek 19/07/2013, 19:33

  Podpisuje się pod tym.
  Kobiety są niesamowite a przyjemność z relacji jest obopólna!

  Reply
 • Madzia 21/07/2013, 19:00

  A ja chciałabym, żeby więcej mężczyzn nie było takimi egoistami w łóżku! Jak kobieta może próbować jakkolwiek zadowolić partnera skoro ten nawet nie myśli o swojej kobiecie?

  Reply

Leave a Comment

Archiwa