≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Sposób na zdrowie i długie życie- seks

para2

O licznych zaletach seksu wiedzą prawie wszyscy. Daje niesamowite przeżycia, rozkosz, poczucie bliskości, zespolenia itd. Są to elementarne korzyści z seksu na poziomie emocjonalnym i fizycznym. Ma on jednak szereg niezaprzeczalnych zalet typowo zdrowotnych.

Według licznych badań naukowych przeprowadzonych na całym świecie, seks zbawienie wpływa m.in. na nasze serce i układ krwionośny. Oto kilka niezaprzeczalnych faktów na ten temat:

 • W naszych czasach stres to bardzo poważny wróg naszego zdrowia. Okazuje się, że seks pomaga go redukować. Wieloletnie badania wykazały, że osoby aktywne seksualnie lepiej radzą sobie w sytuacjach stresowych. Tym samym są w mniejszym stopniu podatne na wystąpienie problemów. zdrowotnych wynikających z długotrwałego napięcia emocjonalnego.
 • Seks powszechnie się kojarzy się z bardzo szybkim biciem serca oraz podniesionym ciśnieniem, co oczywiście jest prawdą. Jednak w efekcie regularnej aktywności seksualnej następuje usprawnienie pracy układu krwionośnego oraz pracy serca. Efektem tego jest obniżenie ciśnienia krwi.
 • Seks pomaga schudnąć. Nadwaga i otyłość to dodatkowe obciążenie dla mięśnia sercowego. Warto więc postarać się o redukcję tkanki tłuszczowej. Trudno sobie wyobrazić przyjemniejszy sposób na spalanie kalorii niż namiętny seks. Obliczono, że podczas zaledwie 30 minut zbliżenia można spalić aż 200 kalorii.
 • Zdaniem Nickiego Watermessa- trenera fitness, uprawianie seksu pięć razy w tygodniu daje taki sam efekt jak dwie i pół godziny ćwiczeń fizycznych. Dlatego też naukowcy są zgodni, że regularne współżycie jest dla zdrowia równie dobre, jak trening na siłowni.
 • Seks chroni przed zawałem serca. Wieloletnie, różnorodne badania naukowe wykazały, że dwa stosunki płciowe w tygodniu zmniejszają ryzyko wystąpienia zawału serca aż o 45%.
 • Seks zapewnia efektywny sen. Podczas stosunku dochodzi do wydzielania, melantoliny, która pomaga zasnąć i sprzyja regeneracji organizmu w trakcie snu. Niezaprzeczalnym faktem jest to, że gdy jesteśmy wyspani, czujemy się pełni energii i lepiej radzimy sobie z różnymi zdaniami intelektualnymi. Ponadto, stajemy się mniej podatni na rozwój schorzeń układu sercowo-naczyniowego.

Na podstawie badań przeprowadzo­nych przez American Association of Retired Persons ustalono, że najzdrowsze są osoby, które współżyją przynajmniej raz w tygodniu. Gdy pytano ich o ich formę, połowa z nich uważa swój stan zdrowia za doskonały lub bardzo dobry.

Naukowcy z innych ośrodków badawczych twierdzą także, że mężczyźni uprawiający seks rzadziej niż raz w miesiącu są dwa razy bardziej narażeni na atak serca niż ci, którzy robią to co najmniej dwa razy w tygodniu. Uprawianie seksu zwiększa także aktywność poszczególnych narządów i układów- powiedział w wywiadzie dla dziennika "The Sun" dr Carol Cooper.

Zdaniem profesora Ryszarda Piotrowicza- kierownika Kliniki i Zakładu Rehabilitacji Kardiologicznej i Elektrokardiologii Nieinwazyjnej w Warszawie-Aninie, brak odpowiedniej dawki seksu może wpływać na powstawanie u pacjentów stanów depresyjnych.

Wiadomo, że stres i depresja są poważnymi wrogami zarówno serca, jak i całego układu sercowo-naczyniowego. Profesor jak najbardziej zaleca rozsądną aktywność seksualną, nawet u pacjentów po przebytym zawale.

Po co ja to piszę? 🙂 Ci, którzy wiedzą jak mieć przyjemność z seksu, nie potrzebują zachęt. Ci zaś, którzy tej przyjemności nie mają, powinni się nauczyć ją otrzymywać i dawać. Dlatego też przeczytaj resztę tego bloga.

 

{ 1 comment… add one }
 • Maciek 24/05/2014, 21:45

  Jedna prawda.
  Warto też na to spojrzeć z drugiej strony.

  Reply

Leave a Comment

Archiwa