≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Myślą O Tym 24 h Na Dobę

Funkcjonuje od bardzo dawna szeroko rozpowszechniony mit, który stwierdza, że praktycznie każdy facet myśli o seksie 24 godziny na dobę. Czy to jest prawda? Kto to wymyślił? I czy faceci myślą faktycznie tylko o seksie? Odpowiedź na te pytania wydaje się być prosta i oczywista. Jednak jak zdecydowana większość rzeczy w życiu sprawa jest z pewnością nieco bardziej złożona.

 

Podstawowa sprawa. Na 100% żaden facet nie myśli o seksie 24 godziny na dobę. Po prostu m.in dlatego, że około ośmiu godzinna na dobę śpi. Jasne, że może mieć też sny erotyczne. Ale po pierwsze nie może mieć ich co noc, a po drugie nie może ich sobie dowolnie zażyczyć. Od tego jak dużo i intensywnie mężczyzna pragnie seksu zależy, od co najmniej kilku jeszcze innych spraw.

 

Pierwsza sprawa to jego temperament erotyczny. Im większy tym więcej pragnień, potrzeb a więc i myśli na ten temat. Druga rzecz to wiek i zdrowie. U młodych mężczyzn poziom testosteronu jest wysoki a więc mają oni wysokie libido. Po 40 roku życia poziom testosteronu spada średnio 1% na rok

 

Spada też z czasem libido a więc myśli o seksie jest coraz mniej. Po 40 (czasami niestety wcześniej) zaczynają się stopniowe kłopoty ze zdrowiem. Sprawność seksualna jest bardzo ściśle związana ze stanem zdrowia. Szczególne znaczenie maja tutaj zdrowy układ hormonalny, serce i układ krwionośny oraz nerwowy.

 

Jeśli mężczyzna prowadzi zdrowych tryb życia. Odżywia się racjonalnie, uprawia sporty, ćwiczy, dba o redukcje stresu to jest duża szansa, że będzie zdrowy, a więc i jego witalność seksualna będzie na dobrym poziomie do dość późnej starości.

 

Bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o potrzeby seksualne ma praca faceta. Ważne by była satysfakcjonująca, stosunkowo bezstresowa i nierujnująca jego sił i zdrowia. Jeśli jest też dobrze płatna to może on zadbać lepiej o siebie (garderoba, mieszkanie, samochód)a to z pewnością sprzyja przyciąganiu atrakcyjnych kobiet.

 

Niezwykle ważne jest środowisko. Rodzina, przyjaciele znajomi. Wspierający, optymistyczni, nienarzekający zbyt wiele sprzyjają dobremu samopoczuciu i kreatywności. Niezwykle istotne są jego przekonania zarówno co do swojego własnego ciała jak i seksu w ogóle. Naturalnie podstawą są przekonania wobec kobiet.

 

Samo określenie, że ktokolwiek myśli o czymkolwiek 24 h na dobę należy oczywiście traktować jako grubą przesadę, żart lub skrót myślowy. Prawdą jest, że młodemu chłopcu w okresie dojrzewania czy młodemu mężczyźnie tak mocno buzują hormony, że naprawdę dużo czasu i energii poświęca swoim myślą i pragnieniom seksualnym.

 

Co prawda, co za dużo to niezdrowo, ale za mało to też niedobrze. Nie sądzę by jakakolwiek kobieta chciała by mieć oziębłego kochanka w sypialni. O właściwą dozę pragnień seksualnych zadbała sama natura. Wszystko ma swoje miejsce i czas. Najpierw jest dużo i intensywnie a potem coraz mniej po stopniowy zanik. C’est la vie – takie jest życie.

 

 

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment

Next post:

Previous post:

Archiwa