≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Oni Też Chcą I Mogą

Są w wokół nas wszędzie. Niepełnosprawni ruchowo. Na wózkach o kulach itd. Mają swoje życia mniej lub bardziej udane. Traktowani są bardzo różnie. Często z litością, czasami z nieufnością. Przez niektórych są niezrozumiani.

 

Ale właściwe, dlaczego? Przyczyny są różne: Odmienność, stereotypy, a czasami ich zachowania. Prawda tymczasem jest taka, że mają psychikę jak każdy inny człowiek. Cieszą się, smucą, wpadają w euforie czy przygnębienia. Odczuwają taka samo jak każdy zdrowy człowiek.

 

A jak u nich jest z seksem? Czy czuja pożądanie? Czy mają normalne libido i chęć do seksu?

Oczywiście, że tak. Wszak to zależy od zdrowej głowy, układu krwionośnego i nerwowego.

Z tym ostatnim jest oczywiście najczęściej problem. W zależności gdzie został uszkodzony rdzeń kręgowy fizjologia reakcji seksualnej działa różnie.

 

Z tego, co wiem stosunkowo najgorzej maja tzw. szyjni, czyli ci, których rdzeń kręgowy (najczęściej wskutek wypadku)został uszkodzony na odcinku szyjnym. Najlepiej mają ci, którzy maja uszkodzony rdzeń na wysokości klatki piersiowej, a tzw. lędźwiowi są pośrodku.

Szyjni niestety nie mają zupełnie czucia od pasa w dół i erekcji, piersiowi mają na ogół zachowane wszystkie funkcje seksualne a lędźwiowi, mają niekiedy erekcje, ale mają kłopoty z wytryskiem

 

Nie wdając się w zbytnie szczegóły medyczne w skrócie zależy to od tego czy miejsce uszkodzenia rdzenia w kręgosłupie odpowiada ze funkcje seksualne. Generalnie mężczyźni mają nieco gorzej, bo mają kłopoty z czuciem, a więc z prawidłowym przeżywanie orgazmu oraz erekcją. Poza tym przez uszkodzenia rdzenia kręgowego niektórzy nie mają wytrysku a więc są bezpłodni. Problem bepłodności znaczniej rzadziej dotyczy kobiet poruszających się na wózku.

 

Ten nieco być może nieco przydługi wstęp jest po to by uświadomić tym, którzy nie znają problemu, jaka jest fizjologia dysfunkcji seksualnych u niepełnosprawnych na wózkach. Inaczej jest to u ludzi poruszających się za pomocą kul. Oni na ogół nie maja takich problemów, ponieważ nie mają uszkodzeń rdzenia kręgowego.

 

 

Niestety spora cześć z nich ma kłopoty z życiem seksualnym. Jakie są tego przyczyny? Problem podstawowy to wychowanie w domu oraz wynikłe z tego nastawienie ich samych do życia seksualnego. Ja się do tego nie nadaję? Nie powinienem o tym myśleć. Z tym wyglądem i możliwościami to mnie nikt nie zechce. Oczywiście te wszystkie przekonania są nieprawdziwe.

 

Zarówno to, że ludzie zawierają związki(małżeństwa)czy uprawiają niezobowiązujący seks zdecydowanie bardziej zależy do emocji niż logiki. Zapamiętaj to czytelniku. Te słowa kierują do mężczyzn i kobiet na wózkach. Pewnie jest dla was czasami nieco trudniej, jeśli szukacie partnera zdrowego(wcale nie musi,)lecz jeśli zależy wam na udanym pożyciu seksualnym włóżcie w to pracy ile trzeba.

 

Warto zadbać o swoją aparycje, postawę(tą fizyczną, ale i mentalną)oraz poznanie potrzeb i psychiki płci przeciwnej. To wszystko znajdziecie na dobrych szkoleniach z uwodzenia. Ale ja nie chcę wcale uwodzić fury kobiet, być może powiesz? Ok. Ale taka wiedza ci się też przyda, aby zdobyć tą jedyną którą chcesz. Chyba, że wierzysz w szczęśliwe przypadki.

 

Warto też zwrócić się też do odpowiedniego specjalisty seksuologa lub poczytać fachowe, książki czy czasopisma medyczne jak możesz uprawiać seks odpowiedni do twoich możliwości.

 

Nie ma się co czarować osoby na wózkach maja pewne dysfunkcje swojego ciała, o których pisałem wyżej. Do tego dochodzą też ograniczenia w sposobie odbycia stosunku. Po prostu pewne pozycje są dla was bardzo dyskomfortowe lub w ogóle niedostępne np. na stojąco. Nie oznacza to, ze od razu musicie rezygnować z seksu.

 

Zarówno osoby zdrowe jak i niepełnosprawne na wózkach maja te same potrzeby emocjonalne, które daje im uprawianie seksu. Są to namiętność, czułość, bliskość, rozkosz. To wszystko możesz osiągnąć, jeśli będziesz miał właściwą postawę (głównie wiarę w siebie)oraz jeśli to uznasz za stosowne wsparcie odpowiednich fachowców, którzy pomogą ci to osiągnąć.

 

 

 

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment

Archiwa