≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Wstyd – Dobry Czy Zły?

Wstydem można nazwać reakcje organizmu(najczęściej rumienienie się) na niezręczną sytuacje lub słowa, które w naszym wyobrażeniu obniża naszą wartość. W czasie tej emocji często pojawiają się słowa typu: „głupi jestem”, „co ona sobie pomyśli” itd.

 

Takie sytuacje pojawiają się wskutek naszych przekonań oraz oczekiwań społecznych. Wstyd dotyczy wielu sytuacji życiowych w tym także relacji męsko-damskich – seksu.

 

Bardzo ważne by umieć rozróżnić wstyd dobry od złego. Dobry to taki, który mobilizuje do działań(np. o własny wygląd) i zły, które wyimaginowanym wyobrażeniem, przekonaniem, co do własnych zachowań, wyglądu itd. Co wstyd ma do seksu? Chodzi oczywiście głównie o wygląd i akceptacje własnego ciała oraz własnych zachowań seksualnych.

 

Najczęstszym powodem toksycznego wstydu dotyczącego własnego ciała są przekonania wyniesione z domu rodzinnego oraz niewłaściwe porównywanie się z innymi. W niektórych domach wychowuje się dzieci w przekonaniu, że pewne części ciała (genitalia) są brzydkie, „gorsze”, wstydliwe, a seks jest zły i grzeszny. Nie zamierzam tu dyskutować z poglądami takich ludzi, bo to nie czas i miejsce, lecz z całą pewnością takie podejście, jeśli jest skrajne może powodować problemy w seksie.

 

Jeśli chodzi akceptacje własnego ciała to warto zapamiętać kilka ważnych reguł. Po pierwsze nie ma ciał doskonałych (w ogóle, co to znaczy?)Media propagują jakieś wzorce piękności(modelki, aktorki, piosenkarki)w ogóle sławni ludzie, którzy to rzekomo są wzorem idealnym do naśladowania.

 

Jasne, że zdecydowanej większości bardziej się podobają ludzie szczupli, proporcjonalnie zbudowani o ładnej cerze, ale trzeba pamiętać że są różne gusta. Poza tym nie liczy się tylko wygląd. Nie to nie banał. Nie wierzysz? To spróbuj sobie przypomnieć czytelniku czy kiedykolwiek spotkałeś atrakcyjną dziewczynę, która w czasie rozmowy była bardzo kiepska, odpowiadała tylko no, tak, nie a jej zasób wiedzy na dowolny temat był żałosny. Czy wtedy też byłą dla ciebie też taka atrakcyjna? Założę się, że nie.

 

Jeśli masz jakieś niedoskonałości, którym w swoim ciele nie akceptujesz to z pewnością przynajmniej części z nich możesz się pozbyć lub przynajmniej poprawić. Mam tu na myśli zbyt duży brzuch, słabo rozwinięta mięśnie, cienka szyja, itd. Wszystko to można udoskonalić przez odpowiednią dietą i ćwiczenia. Kobiety uwielbiają silne karki, mocna ramiona, uda czy jędrne pośladki. To kosztuje sporo pracy, ale jeśli ci zależy by się dobrze czuć w swoim ciele i mieć większe szanse u kobiet to warto podjąć się tego trudu.

 

Jak jeszcze bardziej polubić swoje ciało? Proponuje ci proste ćwiczenie. Jak masz na to warunki to śpij po prostu nago. Twoja skóra będzie lepiej oddychać(ubrania zawierają sztuczne materiały) a co najważniejsze nagość stanie się dla ciebie bardziej naturalna. To spowoduje znacznie lepsze samopoczucie w sytuacjach intymnych.

 

I na koniec bardzo ważna uwaga. Jak chcesz się rozwijać to dąż do najlepszej wersji siebie, bez zbędnego porównywania się. To dotyczy też cała. Nie każdy facet będzie miał wyrzeźbione ciało jak Schwarzenegger. Po prostu to zaakceptuj. Chyba, że marzysz o byciu topowym kulturystą to wtedy musisz nad tym ciężko pracować. Innej drogi nie ma.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment

Next post:

Previous post:

Archiwa