≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Wyłącznie Dla Dorosłych

W kinach od dawna stosuje się ograniczenia wiekowe w oglądaniu pewnego rodzaju filmów. Te ograniczenia to od 12, 15 i 18 lat. Dlaczego tak się robi? Powód jest prostych, Robi to się dlatego ponieważ psychologia udowodniła, że oglądanie, stykanie się z pewnym sytuacjami dzieci i młodych ludzi, którzy nie są na to gotowi bardzo im szkodzi.

 

 

Zastanówmy się. Jeśli stykanie się z „niewłaściwymi” filmami tak bardzo szkodzi młodym ludziom to, co się dzieje, gdy za wcześnie zdecydują się na współżycie. Wiadomo powszechnie, że każde współżycie w okresie płodnym kobiety może skończyć się ciążą. I pomimo coraz lepszych środków antykoncepcyjnych nie mam takich, które byłby w 100% niezawodne.

 

 

Wpierw było miło, słodko, buzi buzi, czule i namiętnie a potem zmartwienie i kłopot. Zmartwienia dotyczą zarówno takiej młodej pary jak ich rodziców. Dlaczego? Ponieważ tacy młodzi ludzie nie są gotowi by być rodzicami. Zarówno mentalnie, finansowo jak i organizacyjnie. Wspominając o młodych ludziach mam na myśli wiek w przedziale 16-18 lat.

 

 

Nastolatkowie w tym wieku uczą się, nie pracują a więc nie mają własnych dochodów. Poza tym karmienie niemowlaka, przebieranie go, zmienianie mu pieluszek, wstawanie do niego w nocy to nie jest coś, na co się gotowi. W tym wieku poza szkołą myśli się jeszcze o zabawie, imprezach itd. To naturalne.

 

 

Na ogół ludzie w tym wieku mają jeszcze niedojrzałą psychikę, nie potrafią wziąć odpowiedzialności za wiele swoich czynów. Maja kłopoty z przewidzenie skutków swoich działań, a jeśli je widzą to je często lekceważą. Często myśli rzeczy typu „oj tam, oj tam” lub „jakoś to będzie”. Łatwo się takie rzeczy mówi przed faktem, ale jak „mleko się rozleje” to na ogół jest z tym gorzej.

 

 

Tak wiem, że ten okres dojrzewania jest bardzo trudny i budzi się już zainteresowanie płcią przeciwną i seksem jednak jak pokazuje życie nie mam wyboru jak być bardzo ostrożnym a najlepiej po prostu poczekać. Zawsze warto mieć z tyłu głowy świadomość tego się robi i skutków czynów.

 

 

Tak wiem. „Krew nie woda” do tego dochodzą zauroczenie, zakochanie i jak jest „super okazja” to niemal nie można się powstrzymać. Jednak czy warto dla chwili słabości mieć lawinę kłopotów przez lata? Pytanie mocno retoryczne. Czy nie zdarzają się takie wpadki ludzi dojrzałym? Jasne, że tak. To nie zmienia jednak faktu, że tacy młodzi ludzie mają zdecydowanie najtrudniej.

 

 

 

Jak uniknąć takich kłopotów? Teoretycznie to proste. To sprawa odpowiedniego wychowania przez rodziców. Głównie chodzi tutaj o wychowaniu w odpowiedzialności i odpowiednia edukacja w temacie seksu. Bardzo ważne jest unikanie zbędnego ryzyka, czyli nie „organizowanie” okazji. Najważniejsze jednak zawsze pamiętanie, że seks to nie tylko przyjemność, ale także odpowiedzialność.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment

Next post:

Previous post:

Archiwa