≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Miłość Kontra Pożądanie

Za kil ka dni mamy Walentynki, czyli święto zakochanych. Wielu kojarzy się ono z miłością delikatną, zwiewną, romantyczną. Randki, kwiatki, czułe słówka, wyznania, spojrzenia i pocałunki. Wszystko to na ogół tkliwe, romantyczne. A co erotyką? Czy ona jest w miłości niepotrzebna, nie istnieje?

 

Tak wiem, że to retoryczne pytanie. Oczywiście, że istnieje i jest potrzebna. Sama natura zadbała o to byśmy potrzebowali bliskości, czułości, ale i namiętności. Wszystkie te emocje mniej lub bardziej występują u zakochanych. W chwili zbliżenie następuje bardzo silne ujawnienie się całej palety uczuć. Do akcji wkracza fizjologia, głównie hormony.

 

I w tym miejscu niektórzy zwolennicy romantycznej miłości się być może nieco skrzywili.

A właściwie, dlaczego?  Czy namiętność jest gorsza od romantyzmu, czułości? Nie sądzę.

Wszak namiętność to silne intensywne uczucie. Też piękne i bardzo pożądane. U jednych powstające szybko a u innych wolniej. Lecz niemal u wszystkich podczas seksu ono powstaje.

 

Jego kulminacyjnym punktem jest orgazm.  Doznanie nieporównywalne niemal z niczym. Daje uczucie błogości, spełnienia. Nie ma chyba niemal nikogo, kto miałby okazję przeżyć rozkosze seksu, kto by go nie doświadczył. Nie przez przypadek tak się o nim dużo myśli, mówi i pisze. Przeżywamy go każdy na swój sposób. Inni bardzo ekspresyjnie inni nieco spokojniej.

 

Problem dla niektórych mężczyzn jest mnogość reakcji kobiet na orgazm. Istnieje dość powszechnie rozpowszechniony mit, że reakcje na orgazm muszą być zawsze bardzo ekspresyjne w rodzaju, grymasy na twarzy, dreszcze całego ciała czy głośne jęki.

Tymczasem wcale tak być nie musi. Bywają kobiety, które nie mają takich ”objawów” a przeżywają głębokie wspaniałe orgazmy.

 

Dlaczego jest to problemem dla facetów? Po prostu, dlatego, że w momencie gdy nie widzą spodziewanych reakcji u partnerki myślą, że nie miała orgazmu a wiec się nie sprawdzili. Powtarzałem to wielokrotnie, że orgazm nie jest stanem niezbędnym do udanego seksu. Fajnie jak jest, ale z seksem jest podobnie jak z innymi obszarami życia. To sama droga ma być przyjemnością, radością a nie wyłącznie osiągnięcie celu.

 

To ze jesteście ze sobą, bliskość pieszczoty pocałunki czy sam stosunek nie są same w sobie dla was radością? Niestety dla pań postawy mężczyzn wobec seksu i orgazmu są często problemem. Polega to na tym, że one udają orgazm by on przypadkiem sobie nie pomyślał, że się nie sprawdził w łóżku a ona jest niezadowolona.

 

Takie myślenie nie ma sensu. Przecież nie, co dzień jest niedziela, nie zawsze jesteśmy w formie, poza tym szereg zewnętrznych przeszkód niezależnych od nas mogą blokować wystąpienie orgazmu( kłopoty, stres, przejściowy spadek formy fizycznej). Właśnie stres jest największym wrogiem udanego radosnego seksu. Dla niego, bo może mieć kłopoty z osiągnięciem erekcji, a dla niej, bo przez stres nie będzie miała orgazmu.

 

Trzeba sobie zdawać sobie sprawę, ze samo zbyt silne parcie na wystąpienie orgazmu powoduje stres, który blokuje jego wystąpienie. Takie są fakty. Jaki jest na to sposób? Po prostu wyluzujcie w sypialni, bawcie się seksem, niech będzie rozkoszą i radością a nie wyścigami czy konkursem. Czy macie u siebie w sypialni za łóżkiem jakiś sędziów, którzy oceniają, jakość, pocałunków, pieszczot, wybranych pozycji czy intensywność orgazmów? Prawda, że nie? Więc przestańcie się zachowywać tak jakby tak było.

 

A Ty czytelniku, co myślisz o czułości, zakochaniu i pożądaniu? Czy są przeciwstawne wobec siebie czy się dopełniają? Napisz proszę w komentarzu, co o tym sądzisz.

 

 

{ 1 comment… add one }
  • Agnieszka 05/03/2017, 19:32

    To raczej świetne połączenie. Nie widzę żadnego rozdźwięku między tymi uczuciami. Najbardziej podobało mi się w tym artykule, że orgazm nie musi być celem samym w sobie. Że liczy się droga, przyjemność z pieszczot. Jestem zdecydowanie na tak 🙂

    Reply

Leave a Comment

Archiwa