≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Nie Wiem Jak Mam To Zrobić By Mężczyzną Się Stać

Czy wiesz, że zespół „Dżem” nagrał kiedyś piosenkę o ……. seksie? Tak dobrze przeczytałeś o seksie, ściśle mówiąc o inicjacji seksualnej. Mam tu na myśli utwór pt. Czerwony jak cegła” Nie będę tutaj przytaczał całego tekstu piosenki, bo z łatwością znajdziesz ten tekst w Internecie czy posłuchasz piosenki w radio. W skrócie chodziło tam o pewien konflikt emocji jak namiętność, pożądanie kontra „obowiązek”, presja psychiczna i społeczna itd.

W dawnych czasach kwestia pierwszego razu była chyba nieco prostsza. Zależy to też oczywiście o jakim kraju myślimy i o jakich czasach. Ważne jest też środowisko w którym nasz bohater/terka  kandydaci do pierwszego razu żyją. Wszystko to ma znaczenia w jaki sposób się myśli się o pierwszym razie.

Wiadomo powszechnie że wszyscy mam zaprogramowane potrzeby seksualne, ponieważ są związane z prokreacją. I nie ma tutaj praktycznie wyjątków. Przychodzi czas na młodego chłopaka czy dziewczynę, ze budzi się zew natury(hormony)i oboje coraz bardziej pragną tego doświadczyć. Niby prosta sprawa dana nam przez naturę, ale……No właśnie ale nie dla wszystkich jest to takie proste i oczywiste.

 

Faktem jest, że pewne bariery przed inicjacją seksualną tworzą sobie sami. Nie jest bynajmniej banałem powiedzenie ,ze jak myślisz, że masz problem to go masz. Naturalnie takie myślenie nie bierze się znikąd. Są pewne mity, oczekiwania  a nawet presja przed którymi trudno się obronić młodym ludziom. Te problemy pierwszego razu są nieco inne dla obojga płci. Przyjrzyjmy się jakie to problemy i jak im zaradzić.

Kobiety:

  1. Chciałabym ale się boję. Oznacza to, że czuję pożądanie, moje ciało jest gotowe ale boję się co powie na to rodzina i środowisko jak „już” zacznę.
  2. Boję się niechcianej ciąży. Zrozumiały lęk, lecz nie do końca chyba uzasadniony, ponieważ istnieją bardzo dobre zabezpieczenia, choć  nie ma idealnych. Poza tym trzeba wybrać ,ze albo zostaje dziewicą do końca życia, albo kiedyś będzie ten pierwszy raz.
  3. Czy on jest tym właściwym? Baaa….. na to nie ma nigdy nie ma gwarancji i są tylko dwa wyjścia: albo się o tum przekonać, albo zrezygnować i czekać w nieskończoność na tego idealnego. Tylko czy taki ktoś istnieje?
  4. Uczono mnie ,ze przed ślubem nie wolno. Tu znów jest to sprawa wyboru. Każdy podejmuje decyzje sam. Teoretycznie warto i powinno się ją przemyśleć, ale wiadomo, że w sprawach seksu rozum i emocje niejednokrotnie walczą zażarcie. Dość często wygrywają jednak emocje.
  5. Muszę go kochać by to z nim zrobić. W porządku rozumiem. Twoja decyzja. Wiem jednak też, że kobiety potrzebują seksu dla zwykłej przyjemności, spełnienia nie tylko z miłości.

Mężczyźni:

  1. Czy spełnię jej oczekiwania? A wiesz dokładnie jakie one są, zwłaszcza kiedy robicie to pierwszy raz ? A jak nie spełnisz ich idealnie to co się stanie? Wyśmieje cię, rzuci? Ale czy na pewno tak będzie?
  2. Muszę to koniecznie teraz zrobić, bo się ze mnie śmieją ,że jeszcze jestem prawiczkiem. A czy to decydujesz o swoim życiu, czy inni? Decydując się na ten krok pod presją środowisk jak nie jesteś jeszcze gotowy jest nieco ryzykowne
  3. Nie jestem jeszcze gotowy. Nie oczekuj idealnego czasu czy miejsca, bo nie ma takich. Oczywiście warto być gotowym(zwłaszcza psychicznie)
  4. A co będzie jak ona mnie wyśmieje? To czysta imaginacja młodego chłopaka. Zdecydowana większość kobiet zdaje sobie sprawę jak sprawy seksu są ważne dla mężczyzn i są na ogół taktowne i nie zwracają uwagi na małe niedoskonałości. Przynajmniej te inteligentne J
  5. A co będzie „jak nie stanę na wysokości zadania”? Chodzi o oczywiście o erekcje w decydującym momencie. Problemy z erekcją wynikają z lęków wymienionych powyżej. Nie ma innego wyjścia jak się z nimi zmierzyć na różne sposoby. Ucieczka nie jest tutaj dobrym rozwiązaniem.

 

 

 

 

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment

Next post:

Previous post:

Archiwa