≡ Menu
Chcesz Wiedzieć Więcej?
Dołącz do 40,000+ czytelników, aby dostać materiały, których nie mogę publikować na blogu.
Zaawansowane triki seksualne i techniki tantryczne.
Zero spamu, tylko super wiedza.

Samiec I Samica

Dziś będzie trochę o naturze, archetypach i sposobie myślenia. Wszystko to będzie naturalnie w ramach relacji męsko – damskich. Każdy kto chodził do szkoły wie, że u zwierząt tzw. rozdzielnopłciowych są samce i samice. Są potrzebne głównie do tego by począć zdrowe potomstwo i przedłużyć gatunek.

 

U ludzi jest podobnie. Tak wiem, brzmi to może trochę „chropowato”, jednak taka jest obiektywna prawda. Tak jak reszta gatunków w przyrodzie człowiek musi się rozmnażać by przetrwać jako gatunek. Oczywiście człowiek jest czymś wyjątkowym, najwyżej rozwiniętym i inteligentnym stworzeniem na ziemi, ale to i tak nie zmienia tego, co wcześniej napisałem.

 

Podstawowymi potrzebami człowieka są przetrwać jako jednostka i jako gatunek. Dlatego każdy dorosły człowiek ciągle (podświadomie)skanuje otoczenie w poszukiwaniu pożywienia i okazji do rozmnażania się. Nie będę się tutaj wdawał w szczegóły, lecz to zostało wielokrotnie udowodnione naukowo. Nie są to oczywiście jedyne potrzeby człowieka, ale elementarne, bez których nie może żyć.

 

Wraz z rozwojem gatunku w procesie ewolucji powstał tzw. homo sapiens, czyli człowiek rozumny. Jest to jedyny zachowany tzw. humanoid, czyli współcześnie znany nam człowiek. Nie będę naturalnie opisywał całej historii ewolucji, ponieważ nie o to tutaj chodzi.Chciałbym tylko zwrócić na pewne zachowania i instynkty, które zachowały się do dziś i maja kardynalne znaczenie dla współczesnego człowieka.

 

Zarówno u homo sapiens jak i we wcześniejszych gatunkach istniały samce i samice i pewne wzorce zachowań. Samiec był na ogół silniejszy, większy, bardziej agresywny i przejawiał inicjatywę seksualną. Czy dziś nie jest podobnie? Oczywiście są wyjątki, ale mnie raczej interesuje większość i obowiązujące standardy zachowań a nie odstępstwa od nich.

 

Prawdopodobnie już wtedy zaczęły powstawać zalążki archetypów. Tym, którzy być nie wiedzą, co to jest archetyp wyjaśniam, że słowo to pochodzi (z gr. arche – „początek”, typos – „typ” ) i oznacza pierwotny wzorzec (pierwowzór) postaci, zdarzenia, motywu, symbolu lub schematu. Są to elementy strukturalne nieświadomości wspólne wszystkim ludziom na świecie.

 

I tak najbardziej znane archetypy to samiec wojownik, dominujący seksualnie, silny, władczy i samicy matki opiekunki domowego ogniska, wychowująca potomstwo, podległej samcowi. Pomimo rozwoju cywilizacyjnego i kulturalnego człowieka ten wzorzec nadal obowiązuje w większości krajów świata do dziś.

 

Oczywiście nie można porównywać człowieka z czasów jaskiniowych do człowieka z dziś to jednak archetypy pomimo, że zostały  „oszlifowane” przez cywilizacje i kulturę są nadal obecne. Nie jest przecież przypadkiem, że na stanowiskach kierowniczych w skali zarówno przedsiębiorstw jak i całych państw dominują mężczyźni. Nie chce przez to powiedzieć, że kobiety nie sprawdzają się u steru władzy czy zawsze lubią uległość. Jednak samo życie pokazuje, że to są jednak wyjątki a nie reguła.

 

Podobnie jest w sprawach seksu. To kobieta wabi a mężczyzna się o nią stara i przejmuje inicjatywę. Co prawda na ogół to od niej zależy decyzja, że go zaakceptuje czy nie, ale nie zawsze tak jest. Ci naprawdę silni i dominujący mężczyźni ( oni najczęściej podobają się kobietom) lubią mieć silny wpływ, jaką partnerkę sobie wybiorą.

 

Pewność siebie, dominacja, stanowczość, siła (zarówno fizyczna jak i mentalna) to cechy, która działają na większość kobiet jak magnes. Wtedy nawet atrakcyjność fizyczna schodzi na dalszy plan. Poczucie bezpieczeństwa to stan, który najbardziej cenią kobiety. To wiąże się ściśle z cechami, o których pisałem powyżej.

 

Po co piszę o tym wszystkim? Powód jest prosty. Tylko wtedy jak będziesz się starał być jak ten archetypowy samiec wojownik będziesz miał największe szanse na względy kobiet.

I obojętnie czy będziesz w mieszkał Warszawie, Paryżu czy w jakimś mały miasteczku w Polsce. A co jak jeszcze taki nie jesteś lub się nie czujesz? To pracuj nad sobą i pamiętaj, że nie musisz być ideałem by się podobać.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment

Archiwa